Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;  (Αναγνώστηκε 5170 φορές)

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 20:00:μμ »
Πρεπει να φτιαχτει! Το δυσκολο δεν ειναι   στα βασικα(1Χ2) αλλα στα συμμετρικα και στις εναλλαγες καθως αλλαζει το μηκος.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 20:04:μμ »
Νομιζω ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ πως μπορει να κανει το αρχειο την χρηση που θελεις.Για εκτυπωση μετα νομιζω εχεις τον τροπο σωστα?

Ναι μπορώ να προσάρμοσω ότι σύστημα θέλετε κάι όπως το θέλετε κάι να προσθέσω και περισσότερες επιλογές από 442 πού είναι τώρα αρκεί να έχω υπόδειξη πως συμπληρώνετε...

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 20:30:μμ »
ΟΚ! Καταλαβα.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 17:51:μμ »
Χρηστο! εαν και δεν ξερω τελικως τη χρηση θα κανεις σου εφτιαξα ενα απλο ΦΙΛΤΡΟ στο excel  με αυτα που ζητησες.
Προσοχη οι στηλες διαβαζονται οριζοντια.
Ελπιζω να σου κανει.!
Φιλικα Fulldeen.
Σου εβαλα και μια προσθηκη να βλεπεις με τι ποσοστο συμμετεχουν τα σημεια(1Χ2) στον καθε αγωνα.

Λοιπόν.. Έχω μία ιδέα κάι προσπαθώ να την υλοποιήσω επάνω στο αρχείο πού ανέβασες αλλά σε κάθετη μορφη.. Ίσος να χρειαστώ κάποια στιγμή την βοήθεια σου fulldeen..

Αρχικό πλάνο σχεδίου κάι σκοπού είναι:

Να βγάζω στατιστικά τού συστήματος πού θα μάς δεινή ξεκάθαρη εικόνα οπότε να κοντρολαρω πού θα κουμπωνω τής προβλέψεις πού θα επιλέγω..
ΤΙ θέλω να πω.. Να περνώ μια ανάπτυξη κάι να την κάνω επικόλληση στο αρχείο κάι αυτόματα να μάς δείχνει τις οριζόντιες συχνότητες για κάθε σημείο, τής κάθετες συχνότητες για κάθε σημείο, αλλά κ στο γενικό σύνολο..  Συμμετρίες από 2αδα έως 15αδα, εναλλαγές από 2αδα έως 15αδα... Στην επικόλληση θα αναγνωρίζει 1,Χ,2,1Χ,Χ2,12,U,O,G,NG. Μεχρη 10 σημεία... Κάι ότι άλλο μπορούμε να προσθέσουμε πού θα μας είναι χρήσιμο... Αυτό θα γίνεται στο πρώτο φίλο εργασίας...

Στο δεύτερο φίλλο εργασίας θα είναι αντίστοιχο με τού πρώτου αλλά με αριθμούς, όπου θα μάς δειχνη κ εκεί συχνότητες εμφάνισης αριθμού οριζόντια, κάθετα, και στο γενικό σύνολο πόσες φορές εμφανίζετε ο κάθε αριθμός σε όλη την ανάπτυξη του σύστηματος.. . Ετση θα έχουμε μια πολύ ξεκάθαρη εικόνα τής ανάπτυξής..

Όλο αυτό το έχω σχεδόν ολοκληρώσει πλην της συμμετρίες κάι τής εναλλαγές  πού με παιδευουν λυγο διότι θέλω από 2αδα έως 15αδα...

Δεν ξέρω εάν καταλάβενεις τι θέλω να φτιάξω...
Απλά προσπαθώ να έχω ξεκάθαρη εικόνα από όλες τής πλευρές με λίγα κλικ!..

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2020, 18:16:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 18:35:μμ »
Καλησπερα ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ.
Ασε με να το κοιταξω λιγο και ισως κατι γινει με (ΣΥΜΜΕΤΡΙΚΑ-ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ).

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 19:57:μμ »
ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ ριξε μια ματια στο αρχειο.Καναμε τιποτα?
Ανοιγει σε MS EXCEL και εννοειται οτι εχεις της μακροεντολες διαθεσιμες(ενεργοποιημενες).ΚΑΡΤΕΛΑ-ΠΡΟΓΓΡΑΜΑΤΙΣΤΗΣ.
ΤΟ Λ ειναι Λουκια.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 20:58:μμ »
Ο fulldeen_1 μας τελειωσε.Γιωργος! παρακαλω.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 21:29:μμ »
Ο fulldeen_1 μας τελειωσε.Γιωργος! παρακαλω.
Λουκια τι ακριβως ειναι?

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 21:31:μμ »
Η εμφανιση >=2 ιδιων σημειων στη στηλη.
Εστω   11ΧΧΧΧ11111ΧΧ21Χ2Χ1  -----> Εχουμε 4 Λουκια
            11
                χχχχ
                        11111
                                  χχ.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 23:00:μμ »
Γεώργιε πολύ καλό!.. Καπος άλιος το έχω στο μιαλο μού...   Ποιο  πολύ ανάλυση!!! Ακόμα κ στο χρώμα.. Π. Χ. Μαύρο σε άσπρο φόντο θέλη ψάξιμο... Άσπρο σε μαύρο φόντο διακρίνετε εύκολα..  Καταλάβενεις τι εννοώ... Να διακρίνετε εύκολα στο μάτι κ γειά αποφυγή λαθον.. Όταν θα τοποθετούμε την ανάπτυξη επάνω αδιάφορα τι σύστημα θα
είναι από 2αδα η 15αδα θα έχει συγκεκριμένα κξελιά που θα μας λέει εναλλαγές 2αδας..εναλαγες 3αδας.. Εναλαγες 4αδα..εναλαγες 5αδας... Έως 15..  Συμετριες το είδιο.. Συμετριες 2αδας.. Συμετριες 3αδα.. Συμετριες 4αδας.. Συμετριες 5αδας..   Το είδιο κάι στα όμοια η Λουκία...  Από κατο θα έχουμε τα σύνολα και με μορφοποίησεις πράσινο κόκκινο κίτρινο με βάση τα σύνολα να πέφτει το μάτι απευθείας.. Με το πού θα επικολλούμε την ανάπτυξη θα έχουμε κ πινακάκια στατιστικής συστήματος!.. Το οποίο το δουλεύω.. Αύριο το απόγευμα θα ανεβάσω το αρχείο πού δουλεύω..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2020, 23:09:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 23:07:μμ »
Προσπαθησα να καλυψω αυτο που ηταν λιγο δυσκολο(εναλλαγες,Συμμετρικα) σε διαφορα μηκη στηλων.
Αυτο νομιζω το πετυχαμε.Τωρα μπορεις σιγουρα να το προσαρμοσεις στις δικες σου αναγκες.
Δεν ειμαι προγραμματιστης και σιγουρα δεν λεω οτι κανω κατι ,απλα απο αυτο που μπορω και πετυχαινω με κοπο θελω να το μοιραζομαι.
Ελπιζω στο τελος να κανεις κατι ομορφο και προπαντως ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ που θα το μοιραστεις μαζι μας
Φιλικα Γιώργος!

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 27, 2020, 23:17:μμ »
Προσπαθησα να καλυψω αυτο που ηταν λιγο δυσκολο(εναλλαγες,Συμμετρικα) σε διαφορα μηκη στηλων.
Αυτο νομιζω το πετυχαμε.Τωρα μπορεις σιγουρα να το προσαρμοσεις στις δικες σου αναγκες.
Δεν ειμαι προγραμματιστης και σιγουρα δεν λεω οτι κανω κατι ,απλα απο αυτο που μπορω και πετυχαινω με κοπο θελω να το μοιραζομαι.
Ελπιζω στο τελος να κανεις κατι ομορφο και προπαντως ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ που θα το μοιραστεις μαζι μας
Φιλικα Γιώργος!

Την ιδέα την πήρα από αυτό που πρότεινε ο Χρήστος.. 
Εσύ έδωσες την τροφή..
Και εγώ τώρα θα την μασησω... 

Ότι φτιάχνω κάι ότι σκέφτομαι το ανεβάζω για τον λόγο που προανέφερα!.. Θα το δει κάποιος άλλος θα το πάει λυγο παραπέρα.. Αλός θα προτείνει κάτι άλλος θα σκεφτη κάτι... Και ίσος ετση κάποια στιγμή να λυθη ο γρίφος!.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 28, 2020, 21:13:μμ »
Προσπαθησα να καλυψω αυτο που ηταν λιγο δυσκολο(εναλλαγες,Συμμετρικα) σε διαφορα μηκη στηλων.
Αυτο νομιζω το πετυχαμε.Τωρα μπορεις σιγουρα να το προσαρμοσεις στις δικες σου αναγκες.
Δεν ειμαι προγραμματιστης και σιγουρα δεν λεω οτι κανω κατι ,απλα απο αυτο που μπορω και πετυχαινω με κοπο θελω να το μοιραζομαι.
Ελπιζω στο τελος να κανεις κατι ομορφο και προπαντως ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ που θα το μοιραστεις μαζι μας
Φιλικα Γιώργος!

Γεώργιε δες γ να κατάλαβης τι εννοώ... Στο φίλλο αριθμοί είναι έτοιμο.. Περνάς την ανάπτυξη των αγώνων στα μαύρα τετραγωνάκια και σου βγάζει αυτόματα τα στατιστικά οριζόντια, κάθετα και στο γενικό σύνολο πόσες φορές εμφανίζετε ο κάθε αγώνας μέσα στην ανάπτυξη του συστήματος.... Αναγνωρίζει αριθμούς από το 1 έως 150..

Στο φίλλο σημεία είναι το μανίκι ..
Θέλη προσεκτική δουλειά κ μετά δοκιμές..
Έχω πάρει τις στήλες της δικές και από οριζόντιες και της έχω κάνει κάθετες στο πρόχειρο με αντιμεταθεση... Και από εκεί αντιγραφή κ επικόλληση τιμών στο φιλλο σημεία και αυτόματα αναγνωρίζει εάν είναι 1,X,2,1X,X2,12,U,O,G,NG και μας δίνει τα στατιστικά εμφάνισης οριζόντια, κάθετα και γενικό σύνολο...  Μεχρη και την 60 στήλη έχω πέραση τής μορφοποίησης σύνολα εικόνων.. Αυτό πρεπη να γεινη ανά 3αδα και ανά 2αδα κάθετα γειά να έχουμε σωστά αποτελέσματα και όχι μονομιάς επικόλληση...

Όμοια η Λουκία δεν χρειάζεται να βάλουμε εκτός εάν κρίνεις ότι πρεπη να μπει διότι με της συχνότητες κάθετα το βλέπεις...

Λοιπόν όταν θα επικολλούμε ένα σύστημα θα επιλέγουμε το μικος στήλης π. Χ. 10δες... Θα επιλέγουμε στην δεύτερη ενότητα που είναι οι συμμετρίες 10δες χροματος πορτοκαλί κάι στην κάθε στήλη θα μας λέει πόσες συμετριες έχει...  Το είδιο θα γεινη και στης εναλαγες χροματος γαλάζιο... Σε αυτά θέλη προσοχή στις συναρτήσεις πού θα είναι στα κρυμμένα κελιά από κάτω διότι για κάθε μικος στήλης θέλη κ ξεχωριστό πίνακα... Κάι όλα αυτά με βάση τη θα έχει στις τρεις αυτές ενότητες θα έχουμε τα στατιστικά που θέλουμε...  στο περίπου έχω σκεφτεί τον τρόπο όπως το έκανες κ εσύ...



https://www.mediafire.com/file/oe72hi5usa9gm4k/%25CE%25A3%25CE%25A5%25CE%25A7%25CE%259D%25CE%259F%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%25A3.xlsx/file
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2020, 22:08:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 29, 2020, 18:32:μμ »
Επίσης ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω στις εναλλαγες κάι στα συμετρικα είναι όταν π. Χ. 1.1.1. το πρώτο και το τρίτο είναι συμμετρικό.. Εάν είναι 1.1.1Χ. Είναι πάλη συμμετρικό αλλά δεν ξέρω πως να το φτιάξω.. 

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 29, 2020, 18:48:μμ »
Στο αρχει που ανεβαζω οι εναλλαγες  και τα συμμετρικα και με (u,o,g,ng,1x,x2.....κτλπ )τα βλεπει κανονικα και τα μετραει σωστα.
Στο φυλλο 2 εχω προσθεσει κατι βελακια πανω απο καθε αγωνα που αν τα πατησεις μειωνει την Ναδα.
Με το RESET σου ξαναβαζει τις αρχικες σου στειλες.
Κατι αλλο που ανεφερες για τα μετρηματα.Αν πας στο φυλλο3 οι τελικες σου στηλες εχουν κρατημενα τα φιλτρα οποτε μπορεις να παρεις απο εκει τα στατιστικα που θελεις.
Και για να γελασουμε λιγο (Αυτο το ΜΑΥΡΟ φοντο αδελφε με πεθαινει,δεν μπορω να δω τιποτα(δικο μου αυτο ετσι?)).