Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Σχολια μεταξυ των μελων του ΒΕΤSITE.GR  (Αναγνώστηκε 4348 φορές)

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 25, 2020, 21:35:μμ »
Ο κ ζαχαριας θα βάλει το νεο συστημα των  27 αγώνων με 12 στήλες την τριτη με 12 στήλες. Αν είναι καλυτερο θα φτιαξω νέα φόρμα και θα προσάρμοσε την στρατηγική πανω του να δουμε αν βαση και τις συγκεκριμένης στρατηγικής θα είναι καλυτερο. Παρεπιπτωντως σήμερα αν έπαιζα το δελτίο με την συγκεκριμενη στρατηγική θα είχα κερδίσει και μάλιστα εύκολα γιατί πέρασαν τα κυριότερα σημεία. Δεν πειράζει. Πάντως τα συστηματα των παρόλι είναι πολύ καλυτερα απο όλα τα υπολοιπα στυλ συστημάτων.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 25, 2020, 21:52:μμ »
Μπορούν να γίνουν πολλά πράγματα εάν ενώσουμε τής φωνές όλων μάς! Το έχω πει κ παλιότερα χρειαζόμαστε της φωνές όλων διότι ο κάθε ένας σκέφτεται διαφορετικά και όλα αυτά τα διαφορετικά μπορούν να γίνουν πολλά μαγικά!

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 17:21:μμ »
Παιδιά μία ερώτηση:

Επειδή προσπαθώ να κάνω την ανάπτυξη και μου βγαίνουν παραπάνω οι στήλες, μπορεί να μου πει κάποιος γιατί η στήλη
102,106,109,112,114,117,119,122,125  δε μετράει στο σύστημα; Νομίζω ότι περνάει όλους τους όρους.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 17:40:μμ »
Αυτη ειναι η ειδικοτητα του Ζαχαρια Φιλλα. Να κοβει εξτρα στηλες απο αυτες που βγαζει καποιο προγραμμα. Τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει εγω απο οσα συστηματα εχω δει. Τα κανει ακομη πιο φθηνα απο το οποιοδηποτε αλλο προγραμμα με βαση τους ορους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2020, 17:43:μμ από THEO-007 »

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 18:36:μμ »
Φιλε javista θελω να σου πω κατι. Εγω επαιζα στην αγγλια το κλασσικο μου συστηματακι τα τσεκουρακια μου χρονια τωρα. Μολις μπηκα εδω μεσα θυμηθηκα το προπουδακι. Λοιπον φιλε τα συστηματακια εδω ειναι μαγικα. Ειδικα τα συστηματα παρολι που παρακολουθω εγω και που μπορω να ενσωματωσω μεσα και την αγγλια. Διαβασα για την πατεντα του Ζαχαρια Φιλλα και ελεγα που να παιξω τοσες στηλες. Για να σου λεω την αληθεια ειναι δυσκολο να παιζεις σε εταιρια με κλικ την καθε στηλη. Αλλα θα σου μιλησω καθαρα τα θετικα ειναι παρα πολλα. Πρωτον με πολυ πιο λιγα λεφτα διεκδικω περισσοτερα απο πριν. Δευτερον με κραταει σε ενταση ολη την ημερα καθως οι αγωνες ειναι πολλοι. Τριτον με κανει να σκεφτομαι τεχνικες ωστε να τοποθετω τα σημεια μου. Το σημαντικοτερο ειναι η οικονομια. Μετα τα στοιχηματα του Ζαχαρια Φιλλα που εχω παιξει εως τωρα εχω εντυπωσιαστει αδερφε. Ανοιξε νεος κοσμος παιχνιδιου μπροστα μου και σκοπευω να τον παλεψω. Ενα πραγμα θα ηθελα να δω. Συζητησεις με ουσια πανω στα υπαρχοντα στοιχηματα. Αυτα που υπαρχουν ειναι πολυ δυνατα και μενει να επιλεξουμε πως να κυνηγησουμε. Εγω δεν ξερω να φτιαχνω συστηματα, δοκιμασα αλλα δεν μου ταιριαζει. Εγω θελω να βρω κατι και να το ακολουθησω πιστα.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 19:36:μμ »
Αυτη ειναι η ειδικοτητα του Ζαχαρια Φιλλα. Να κοβει εξτρα στηλες απο αυτες που βγαζει καποιο προγραμμα. Τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει εγω απο οσα συστηματα εχω δει. Τα κανει ακομη πιο φθηνα απο το οποιοδηποτε αλλο προγραμμα με βαση τους ορους.

Εγώ επειδή θέλω με το πρόγραμμα να βγάζω τις στήλες, γι' αυτό ρώτησα . Η στήλη που ρώτησα, νομίζω περνάει τους όρους.
Μήπως υπάρχει και άλλος όρος που δεν είδα;

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 20:25:μμ »
Παιδιά μία ερώτηση:

Επειδή προσπαθώ να κάνω την ανάπτυξη και μου βγαίνουν παραπάνω οι στήλες, μπορεί να μου πει κάποιος γιατί η στήλη
102,106,109,112,114,117,119,122,125  δε μετράει στο σύστημα; Νομίζω ότι περνάει όλους τους όρους.

ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...!!!ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ (ΜΙΑ) ΜΟΝΟ ΕΝΑΛΛΑΓΗ...!!!

ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ (8-8) ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ (ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ) ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΤΕΝΤΑΡΕΙ ΟΛΟ ΜΕ (1)...!!!ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΣΤΗΛΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ...
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 20:31:μμ »
Ζαχαρία πού φαίνεται η 1 εναλλαγή; Ρωτάω, δεν ξέρω.

Τι εννοεί εναλλαγή, για να καταλάβω. Ας πούμε πάρε μία στήλη από τις 18 και πες μου γιατί έχουν 8 εναλλαγές.

Ευχαριστώ.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 20:54:μμ »
Το σύστημα 27 αγώνες για 9αδες με 18 στήλες είναι έτοιμο πρως χρήση, απλά κατεβάστε το και δείτε της οδηγίες πως να το χρησιμοποιήσετε. Ότι δεν καταλάβετε απλά ξανά δείτε τα βίντεο...

Με εκτίμηση για το betsite
Από την όμορφη Ροδο
Χατζόπουλος Δημόκριτος

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 21:21:μμ »
Είδα το. Βίντεο και ζηλεύω. Δυστυχώς δεν μπορω να το κατεβασω. Έχω αρχαίας κοπής υπολογιστη και λειτουργικό.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 21:40:μμ »
Την ιδέα με τους όρους 1-3 3-9 1-3 από εσένα την εμπνεύστηκα όπου ναι μεν βλέπουμε στην ανάπτυξη που χάθηκε και που πέρασε αλλά να βλέπουμε κ στους όρους όπου να μπορούμε να κάνουμε τροποποιήσεις η αλλαγές ή ότιδηποτε θέλουμε να έχουμε άμεση εικόνα στα μάτια, διότι το μάτι αντιλαμβάνεται ποιο γρήγορα...

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 22:06:μμ »
Έννοιες την σχεδίαση. Το είδα αδερφέ. Και σίγουρα όλο είναι πανέμορφο σε εμφάνιση αλλά και χρηση. Μπράβο ρε για.

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 22:57:μμ »
Ζαχαρία πού φαίνεται η 1 εναλλαγή; Ρωτάω, δεν ξέρω.

Τι εννοεί εναλλαγή, για να καταλάβω. Ας πούμε πάρε μία στήλη από τις 18 και πες μου γιατί έχουν 8 εναλλαγές.

Ευχαριστώ.

ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΠΑΡΟΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΔΕΛΦΕ...!!!
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

Nekosathina

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 3
Απ: Σχολια περι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 28, 2020, 07:10:πμ »
Ίσως να μπορώ να εξηγήσω τις εναλλαγές, απλά.

Ας πούμε ότι διαλέγουμε 6 αγώνες για τριάδες και τους βάζουμε σε ομίλους των δύο. Όμιλος Α, Όμιλος Β, Όμιλος Γ

Α1-Α2 ( ζητάμε να περάσουν 1-2 σημεία) η αλλίως ( 1-2)
Β1-Β2 ( 1-2)
Γ1-Γ2 (1-2)

Στην πλήρη ανάπτυξή του είναι 8 στήλες. για να μειώσουμε τις στήλες ώστε να μην μας τρώει η γκανιότα διαλέγουμε να έχουμε μια εναλλαγή. Για χάρη του παραδείγματος στην προκειμένη περίπτωση η εναλλαγή θα γίνει στον όμιλο Β δηλαδή δεν θα διαλέξουμε στήλη που να αποτελείτε από Α1-Β1, αλλά μόνο τις στήλες Α1-Β2 και Γ1 ή Γ2. Ομοίως και για τις στήλες που ξεκινάνε με το Α2 δεν θα ακολουθείτε από το Β2 αλλά μόνο με το Β1 και το Γ1 ή Γ2.
Έτσι το σύστημα μας για 6 αγώνες για τριάδες, παιζεται με 4 στήλες δηλαδή με τις μισές μονάδες

Εκεί έιναι και η στρατηγική να δείς τι θα βάλεις στον όμιλο Β ώστε να σιγουρέψεις κάπως καλύτερα την εναλλαγή ότι θα δουλέψει το σύστημα.( από όσο καταλαβαίνει η κούτρα μου)

Οι στήλες με τις εναλλαγές είναι ( οριζόντια)
Α1-Β2-Γ1
Α1-Β2-Γ2
Α2-Β1-Γ1
Α2-Β1-Γ2

Ελπίζω να βοήθησα.


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2020, 07:41:πμ από Nekosathina »

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Συζητησεις μεταξυ των μελων του ΒΕΤSITE.GR
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 31, 2020, 14:01:μμ »
Νομιζω οτι οι βασικες στηλες ειναι το παν στα συστηματα απο πλευρας προβλεψης. Και για μενα απο πλευρας στατιστικης αξιζουν μονο τα παραγωγα. Τωρα σε συμμετρικα και εναλλαγες δεν τρεφω καθολου εκτιμηση. Ειχε τυχει παλια που επαιζα ΠΡΟΠΟ με τον Εφιαλτη του Δριμουση να χανω προπο απο εναλλαγες αλλα οχι και τοσο απο συμμετριες. Αλλα αυτα τα δυο ποτε δεν τα συμπαθησα. Πιστευω πω καταστρεφουν ενα δελτιο βασισμενο σε προγνωστικα.