Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Ιδέα για ένα σύστημα  (Αναγνώστηκε 731 φορές)

Thomas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 21
Ιδέα για ένα σύστημα
« στις: Δεκεμβρίου 21, 2023, 21:54:μμ »
Λοιπόν παιδιά θέλω αν γίνετε να με βοηθήσετε σε μία ιδέα συστήματος που έχω. Θέλω να φτιάξω ένα σύστημα 14 αγώνων εκ των οποίων τρεις αγώνες θα θυσιαστούν στο βωμό της γκανιότας αλλά θα βάλουμε και ένα όρο. Σε τρεις συγκεκριμένους αγώνες στον 6ο στον 7ο και στον 8ο αγώνα θα βάλουμε τρία σημεία του άσσου και θα επιτρέπουμε από 0 ως δύο Χ. Στους υπόλοιπους αγώνες θα έχουμε διπλή ευκαιρία αλλα θα απαγορεύεται οι στήλες να έχουν πάνω από 3 συνεχόμενα Χ που σημαίνει πως κάποια σημεία από τις διπλές ευκαιρίες θα πρέπει να είναι άσσοι. Αυτό πως μπορώ να το κάνω στο ανδρομέδα για να δω πόσες στήλες βγαίνει και ποια είναι η ανάπτυξη; Αν το κάνει κάποιος το καταφέρει δηλαδή γιατί δεν ξέρω αν γίνεται ή αν υφισταται τέτοιο σύστημα μπορεί να το έχω σκεφτεί ανόητα και να μην γίνεται, ας ανεβάσει την ανάπτυξη σε φώτο σε περίπτωση που βγάζει λογικό αριθμό στηλών γιατί δεν ξέρω και δεν μπορώ να σκεφτώ πόσες στήλες βγάζει. Υποθέτω γύρω στις 140 με 160 στήλες αλλά μπορεί να είμαι και λάθος... 

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Ιδέα για ένα σύστημα
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 18:41:μμ »
Με τριπλές ή με διπλές το φτιάχνεις;
Αν έχεις όρους, τότε θα πρέπει να το φτιάξεις με απλά σημεία και μετά η σύμπτυξη να γίνεται με διπλές ευκαιρίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2023, 18:43:μμ από javistas »

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Ιδέα για ένα σύστημα
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 18:52:μμ »
Είναι πολλές οι στήλες, περίπου 10.000. Ακόμα και με σύμπτυξη θα βγουν πάρα πολλές, γιατί δεν έχουν πολλές κοινές 13άδες για να φτιάξουν ζεύγη.
Αυτό είναι το κακό με κάποιους όρους.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Ιδέα για ένα σύστημα
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 19:20:μμ »
Αν και παίρνει λίγη ώρα να γίνει, βγαίνουν 78 δελτία τελικά.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Ιδέα για ένα σύστημα
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 22:41:μμ »
To πρόγραμμα το βγάζει 64 δελτία, με τους νέους όρους.

Σίγουρα το έκανες με το χέρι και έχεις λάθη και θα σου πω γιατί.

Στη στήλη 1,5,9,13,17,21...33, παίζουν στήλες ίδιες. Με το μάτι βλέπω 14 άσσους παντού.
Δε θα έπρεπε να συμβαίνει κανονικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2023, 11:50:πμ από javistas »

Thomas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 21
Απ: Ιδέα για ένα σύστημα
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 22, 2023, 22:57:μμ »
To πρόγραμμα το βγάζει 64 δελτία.

Σίγουρα το έκανες με το χέρι και έχεις λάθη και θα σου πω γιατί.

Στη στήλη 1,5,9,13,17,21...33, παίζουν στήλες ίδιες. Με το μάτι βλέπω 14 άσσους παντού.
Δε θα έπρεπε να συμβαίνει κανονικά.

Nαι με το χέρι το έκανα το διέγραψα για να μην παίζουν διπλές στήλες όποιος πάει να το παίξει και όλα καλά. Αλλωστε που να πας να κόψεις τώρα 64 στηλες... Μέχρι 30-35 παραπάνω δεν αξίζει είναι σκοτωμα...