Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: ΟΙ 7ΔΙΠΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΟΡΟΥΣ ΜΕ ΜΟΝΟ 18 ΣΤΗΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΙΑ 7ΑΔΑ 55-60%!!!!  (Αναγνώστηκε 1589 φορές)

doctor

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 217
Σήμερα θα σας δώσω μια νέα οπτική στην ανάπτυξη των συστημάτων.
Αν πάρουμε 7 αγώνες και τους καλύψουμε όλους με διπλή κανονική 1Χ τότε στην πλήρη μορφή είναι 128 στήλες.
Για να εξασφαλίσουμε 7αρι με πιθανότητες 55% θα χρειάζονταν περίπου 70 στήλες.
Και όμως με 18 μόνο στήλες έχουμε το ίδιο ποσοστό επαλήθευσης εκμεταλευόμενοι τις διπλές ευκαιρίες.
στην εικόνα που ακολουθεί σας δίνω την ανάπτυξη των 18 δελτίων. Μπορεί κάποιος να το παίξει ατόφιο η να προσθέσει ενα η
περισσότερα στάνταρ και να κυνηγήσει 8αδες, 9αδες κ.λ.π Επίσης μπορεί να βάλει η οχι πολλαπλασιαστή.
οι 18 στήλες κοστίζουν μόνο 4,5 ευρώ. με πολλαπλασιαστή 2 σε κάθε δελτίο κοστίζει 9 ευρώ!!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2023, 09:51:πμ από doctor »

Thomas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 21
Να σε ρωτήσω κάτι γιατί γνωρίζω πολύ λίγα για τα μεταβλητά και θέλω να τα μάθω. Σε ρωτάω για να καταλάβω τη λογική και αν θέλεις μου απαντάς ώστε να μπορεσω να δημιουργήσω δικά μου συστήματα. Λες 55% για 7άρι οπότε αν καταλαβαίνω σωστά, πετας ένα 45% των στηλών από το πλήρες που είναι 128; Αν έχω δίκιο αυτές τις στήλες τις επιλέγεις στη τύχη; Στο σύστημα σου για παράδειγμα για να με καταλάβεις, αν εγώ ο αδαής το έπαιρνα με τη δική μου λογική και έλεγα αποκλείεται να έρθουν στην 7αδα πάνω από 4Χ, αποκλείεται και δεν θελω για παράδειγμα να έχω πάνω από μία διπλη ευκαιρία στη κάθε στήλη πως θα το έστηνα αυτό το δελτίο; Πως θα ξεκινούσα να το γράφω ώστε να καταλήξω να βρω πόσες στήλες θα μου βγει συνολικά τι πιθανότητες βγαίνουν (καλά αυτό είναι απλό) τα δελτία και την ενδεχόμενη σύμπτυξη;

Αν θέλεις μου τα απαντάς όλα αυτά που σε ρωτάω. Ξέρεις δεν υπάρχουν βιβλία πια για τα μεταβλητά και όταν ρώτησα κάποιον πως τα μαθαίνατε τότε επί ΠΡΟΠΟ τα εξηγούσαν τα βιβλία και οι πράκτορες, μου απάντησε τότε δεν έλεγε κανείς τίποτα σε κανέναν γιατί το ΠΡΟΠΟ ήταν αμοιβαίο και δεν ήθελες να κερδίσει ο άλλος γιατί αν κέρδιζες εσύ σου έκοβε από το κέρδος!

doctor

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Μηνύματα: 217
Δεν ειναι εύκολο να στο εξηγήσω φιλε. Χρησιμοποίησα προγραμμα γι'αυτό μαζι με κάποιες δικες μου παραλλαγές. Το σίγουρο ειναι οτι το συστημα εγγυάται αυτα που γράφω

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
αν θέλουμε κέρδος π.χ 10% ,συντελεστή 2 ,
τις 18 στήλες πόσο παραπάνω γίνεται να τις αυξήσουμε? το 10%  δεν είναι απόλυτο,πάνω κάτω  περίπου.