Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;  (Αναγνώστηκε 5171 φορές)

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 10:42:πμ »
Χρήστο καλημέρα.θα συμφωνήσω με την ανάλυση του Φιλλα και θα σου πω μόνο το εξής.Αυτο το σετ των στηλών που έχεις 1000_1500 μπορούν να έχουν μια χρήση μόνο ως ένα ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ για βασικές στήλες η για γκρούπ στηλών.Να γράφεις δηλ έναν δικό σου όρο και να τσεκαρεις σε δείγμα 1000 στηλών τι πέρασμα κάνει κτλπ.

Σωστά, αλλά και πάλι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο Στοίχημα...Ποιά ματς από τα 700 να επιλέξεις; Εκτός και αν κάνεις εφαρμογή τα ματς του ΠΡΟΠΟ στο Στοίχημα.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 11:06:πμ »
Φίλε μου javistas έχουν ακόμα και αυτές εφαρμογή στο στοίχημα γιατί είναι πραγματικές νικήτριες στήλες.Ας προέρχονται από ματς του Προπο έχουν την αξία τους μιας και το δελτίο του Προπο και αυτό περιεχει 14 ματς από κουπόνι Χ αγώνων και συντελεστές αποδόσεων  όλης της γκάμας.Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.
 

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 12:09:μμ »
Φίλε μου javistas έχουν ακόμα και αυτές εφαρμογή στο στοίχημα γιατί είναι πραγματικές νικήτριες στήλες.Ας προέρχονται από ματς του Προπο έχουν την αξία τους μιας και το δελτίο του Προπο και αυτό περιεχει 14 ματς από κουπόνι Χ αγώνων και συντελεστές αποδόσεων  όλης της γκάμας.Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός.

Ναι, κατανοητό fulldeen.
Κάποια στιγμή θυμάμαι, είχαν βγει κάποιοι όροι από στατιστική, που έπιαναν χειμώνα-καλοκαίρι...Δεν τους είχα κρατήσει κάπου όμως.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 12:16:μμ »
Όρους με στατιστικές είναι εύκολο να έχουμε ,αλλά αυτό θα το δούμε στην πράξη εν καιρώ!!!

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 16:16:μμ »
Χρηστο! εαν και δεν ξερω τελικως τη χρηση θα κανεις σου εφτιαξα ενα απλο ΦΙΛΤΡΟ στο excel  με αυτα που ζητησες.
Προσοχη οι στηλες διαβαζονται οριζοντια.
Ελπιζω να σου κανει.!
Φιλικα Fulldeen.
Σου εβαλα και μια προσθηκη να βλεπεις με τι ποσοστο συμμετεχουν τα σημεια(1Χ2) στον καθε αγωνα.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 18:10:μμ »
Χρηστο! εαν και δεν ξερω τελικως τη χρηση θα κανεις σου εφτιαξα ενα απλο ΦΙΛΤΡΟ στο excel  με αυτα που ζητησες.
Προσοχη οι στηλες διαβαζονται οριζοντια.
Ελπιζω να σου κανει.!
Φιλικα Fulldeen.
Σου εβαλα και μια προσθηκη να βλεπεις με τι ποσοστο συμμετεχουν τα σημεια(1Χ2) στον καθε αγωνα.

Θα το δουλεψω μεχρι να το εμπεδωσω,η χρηση καθε εργαλειου ειναι και πειραματισμος η και βοηθητικος πανω σε κατασκευστικο ,αν χρειαστω κατι συμπληρωμα ισως να προσθεσεις κατι.Παντως αν βγει κατι καλο σαν αποτελεσμα θα στο ανταποδωσω,εννοω αν πετυχω την κατασκευη που θα προκυψει.Κατι αλλο  επειδη ειχα το εντερπραιζ και δεν εχω το δισκακι να το ξαναφορτωσω εχω το OpenOffice 4.1.7 (el)  θα δουλεψει? γιατι καποια αρχεια εξελ τα δουλευει.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 18:15:μμ »
Οι τυποι που εχω βαλει δεν θα εχουν προβλημα νομιζω και στο open offce .Εαν δεις οτι κατι δεν δουλευει  και δε μπορεις να εχεις  MS excel τοτε κανε μια εγκατασταση το libreoffice ειναι δωρεαν και δεν θα εχεις θεμα.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 18:48:μμ »
Οι τυποι που εχω βαλει δεν θα εχουν προβλημα νομιζω και στο open offce .Εαν δεις οτι κατι δεν δουλευει  και δε μπορεις να εχεις  MS excel τοτε κανε μια εγκατασταση το libreoffice ειναι δωρεαν και δεν θα εχεις θεμα.

Το ανοιξα με το παρακατω

1000 ευχαριστω !!!

Οι στηλες που εβαλες απο που ειναι?

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 18:54:μμ »
Μπορείς να μας εξηγείσης το σκεπτικό σού στο τι θέλεις να κάνεις?. ? Στο περίπου κάτι πιάνω..

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:01:μμ »
Ειναι απο  ΠΡΟΠΟ αλλα μη τις δινεις βαση γιατι ηταν αρχικες με μηκος 7-8 δεν θυμαμαι και μετα εκανα ενα copy paste ισα ισα να συμπληρωσω 14αδα που ηθελες .Παντως δεν ειναι δυσκολο να τις βρεις εαν θελεις .
Παράθεση
Μπορείς να μας εξηγείσης το σκεπτικό σού στο τι θέλεις να κάνεις?. ? Στο περίπου κάτι πιάνω..
Ναι πες μας εαν θες

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:13:μμ »
Πρωτη σκεψη ειναι πανω σε πακετα στηλων να κραταω η  να επεξεργαζομαι  τις στηλες.
Το θελω και σαν διαλογη,και επεξεργασια μεταβλητων,και γενικα για ψαξιμο.

Τις στηλες πως τις σβηνω η πως προσθετω ενα αρχειο π.χ απο οπαπ?

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:28:μμ »
Πρωτα βγαζεις τα οποια φιλτρα εχεις επιλεξει για να σου δειξει ολες τις στηλες.Επιλεγεις απο Α3:N1003 πατας DELETE
Οι στηλες σου τωρα εχουν φυγει.
Αφου εχεις κανει αντιγραφη ενα καινουργιο αρχειο στηλων (απο οπουδηποτε)κοιτα πρωτα απο ολα εαν ειναι σε οριζοντια διαταξη οπως του αρχειου.Εαν
οχι κανεις επικολληση στο φυλλο2 αλλα με transpose  να σου γυρισει δηλ τις στηλες οριζοντια.
Πολυ μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ μονο στο ποσες στηλες θα βαλεις μεσα.Το αρχειο που σου εδωσα <βλεπει> 1000 στηλες ,εαν θελεις περισσοτερες θα πρεπει να αλλαξεις το range στους ΤΥΠΟΥΣ
ΑΥΤΑ και καλη συνεχεια

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:35:μμ »
Κάτι ανάλογο είχα σκεφτεί στο παρελθόν...  Σέ μία ανάπτυξη εάν γ παράδειγμα 100 στήλες 15αδες από κάτω να μου εμφανίζει πόσους 1 έχει στην κάθε στήλη και αυτούς τούς αγώνες με 1 να μου τούς συγκεντρώνει κάι αυτές θα είναι οι στήλες πού θα έπαιζα.. Κάι από 15 έπεφτα στις 5αδα 6αδα 7αδα..

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:40:μμ »
Νομιζω ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ πως μπορει να κανει το αρχειο την χρηση που θελεις.Για εκτυπωση μετα νομιζω εχεις τον τροπο σωστα?

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 19:56:μμ »
Πρωτα βγαζεις τα οποια φιλτρα εχεις επιλεξει για να σου δειξει ολες τις στηλες.Επιλεγεις απο Α3:N1003 πατας DELETE
Οι στηλες σου τωρα εχουν φυγει.
Αφου εχεις κανει αντιγραφη ενα καινουργιο αρχειο στηλων (απο οπουδηποτε)κοιτα πρωτα απο ολα εαν ειναι σε οριζοντια διαταξη οπως του αρχειου.Εαν
οχι κανεις επικολληση στο φυλλο2 αλλα με transpose  να σου γυρισει δηλ τις στηλες οριζοντια.
Πολυ μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ μονο στο ποσες στηλες θα βαλεις μεσα.Το αρχειο που σου εδωσα <βλεπει> 1000 στηλες ,εαν θελεις περισσοτερες θα πρεπει να αλλαξεις το range στους ΤΥΠΟΥΣ
ΑΥΤΑ και καλη συνεχεια
το μηκος στηλης αλλαζει αυτοματα π.χ αν θελω 15αδα  η 10αδα η πρεπει να φτιαχτει?