Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Περί στοιχήματος.........  (Αναγνώστηκε 1638 φορές)

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Περί στοιχήματος.........
« στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 20:04:μμ »
Υπαρχουν πολλές στρατηγικές σε διάφορα ύψη αποδοσεων.. Πχ αν κάποιος στην ρουλέτα παιζει χρωμα δεν σημαίνει οτι είναι μαλάκας επειδή πάρει για 49%.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 20:13:μμ »
Την προσωπική μου πρόταση την έχω ηδη κανει. Με ενα Χ κεφάλαιο πονταρουμε στην κάλυψη Χ γκολ/γκολ τοσα χρήματα ώστε να παρουμε πίσω το κεφάλαιο μας και τα υπολοιπα στο βασικο σημείο μας. Και φυσικά με πλάνο διαχείρισης ποντάρισμα των και φυσικα ταμειο.
Να σημειώστε οτι εαν τα κέρδη ισομοιραστουν μεταξύ κάλυψης και βασικού η απόδοση είναι φυσικά υψηλοτερη απο την ΔΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2020, 20:19:μμ από THEO-007 »

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 20:21:μμ »
Αν θες δωσε ενα παραδειγμα καλυψης.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 20:39:μμ »
Πχ παίζουμε με stake 10 ευρω. Eχουμε ενα ματς με τον άσσο στο 1.80 απόδοση. Έχουμε την ισοπαλία με γκολ σε απόδοση 4.00 για παραδειγμα. Εγώ βάζω εδώ την χαμηλότερη που υπάρχει αλλά δεν είναι αυτή για 1.80 απόδοση.  Όλες οι ισοπαλίες με γκολ είναι στις εταιριες πανω απο 4.00 αλλά δεν ξέρω ΟΠΑΠ. Βάζουμε 2.5 ευρώ στην καλυψη ώστε στο Χ να πάρουμε όλο το κεφαλαιο πίσω και τα υπολοιπα της καβας δηλαδη 7,5 ευρώ στο σημείο μας. Στην ουσία θυσιαζουμε λίγο απο το κέρδος μας ώστε να παρουμε πίσω όλο το κεφάλαιο μας. Ψάχνω στην ΒΕΤ365  δικλείδα ώστε να παίξει διπλό στοίχημα και να ανεβάσει λίγο ακόμη την απόδοση του βασικού σημείου.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 21:00:μμ »
Με ποιο σκεπτικο μετα απο τον ασσο η δευτερη επιλογη ειναι η  ισοπαλια με γκολ?

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 21:23:μμ »
Εαν παίζαμε καρφί το σημείο θέλαμε γκολ οπωσδήποτε. Καλυψη λοιπον με γκολ.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 21:45:μμ »
Δινεις 10€ και μοιραζεις

Α)1,80 *7,50=13,50

Β)4(περιπου)*2,50=10

Αμα επιλεξεις  1  και(drow no bet) =1.35 και καλυπτεις και το 0-0.

Εκει που λες δικλειδα τι εννοεις ακριβως?

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 21:50:μμ »
Το 4.00 που έβαλα δεν είναι ακριβές απλα έβαλα την χαμηλότερη απόδοση στην ισοπαλία με γκολ.. Είναι μεγαλύτερη η απόδοση στο 1.80. Αυτό είναι καλυτερο και απο το  draw no bet.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2020, 15:34:μμ από THEO-007 »

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 22:45:μμ »
Αν παμε ετσι  εχουμε

5 @ στο ισοπαλια γκολ

και

1 και GG οι δυο ομαδες @ 4,35(περιπου)


5*2=10

4,35*8=34,80



THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 12, 2020, 13:34:μμ »
Mπορεις να κανεις πολλα κολπα. Αλλα το βασικο για μενα ειναι να ψαχνεις και να βρισκεις τα ματς που εχουν αξια στην αποδοση τους. Αν μαθεις να ρισκαρεις σε value bets και παιζεις με τον τροπο αυτο δεν χανεις. Και ακομη ενα βασικο για μενα να επικεντρωθει ο καθενας στα πρωταθληματα μια μονο χωρας Αν γινοταν αυτο και συ επαιζες πχ καθαρα γερμανια, εγω αγγλια, ο αλλος ισπανια, ο αλλος γαλλια κλπ τοτε οτι θα ηθελες να παιξεις θα πηγαινες στο συγκεκριμενο ατομο που θα ασχολουταν και θα τον διαβαζες. Τωρα βλεπεις εναν αχταρμα. Ολοι τα μαθαν και τα ξερουν ολα. Παντου παντογνωστες. Στις ηττες κρυβονται, στις νικες πανηγυριζουν. Ανθρωποι σαλιγκαρια.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 12, 2020, 21:28:μμ »
Και ακομη ενα βασικο για μενα να επικεντρωθει ο καθενας στα πρωταθληματα μια μονο χωρας Αν γινοταν αυτο και συ επαιζες πχ καθαρα γερμανια, εγω αγγλια, ο αλλος ισπανια, ο αλλος γαλλια κλπ τοτε οτι θα ηθελες να παιξεις θα πηγαινες στο συγκεκριμενο ατομο που θα ασχολουταν και θα τον διαβαζες. Τωρα βλεπεις εναν αχταρμα. Ολοι τα μαθαν και τα ξερουν ολα. Παντου παντογνωστες. Στις ηττες κρυβονται, στις νικες πανηγυριζουν. Ανθρωποι σαλιγκαρια.

Στα σωστά δε μπορώ παρά να συμφωνώ. 1-2 πρωταθλήματα max.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 13, 2020, 17:08:μμ »
Βλεπω τωρα οτι ο stoiximan εχει καλυτερες αποδοσεις σε ολα τα ματς της 13αδας που επαιξα. Στην 365 με 14 ματς και δεν την φθανω την αποδοση. Η κυρια 365 δεν μας τα λεει καλα. Θα μειωθει σημαντικα ο Οβολος μου εκει αν συνεχιση και στην πορεια ετσι.

Μιλούσα με ένα φίλο πριν λίγο καιρό. Είχε παίξει μία 9άδα με 5 ευρώ για 600. Μόλις έπιασε τα 6 στα 9, έκανε ένα cashout. Η εταιρία έχει μερικό cashout, δηλαδή να πάρεις λίγα λεφτά και να αφήσεις κάποια να παίζουν. Το επιτρέπει μόνο 1 φορά όμως ανά σύστημα. Τελειώνει και το 7, το πιάνει και αυτό.
Του λέω ξανακάνε cashout, δεν ήξερα ότι δεν επιτρέπεται όμως. Μου λέει δεν επιτρέπεται. Ε τότε παίξε ανάποδα, δηλαδή Χ2, του λέω. Ξέρεις τι μου είπε; "Θα με διώξουν, όπως στο stoiximan".
Κατάλαβες γιατί βρωμάνε οι εταιρίες αυτές;

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 13, 2020, 17:10:μμ »
Φετος εχω σκοπο να κυνηγησω 13αδες και 14αδες ολη την χρονια. Θα ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω εως τωρα στο στοιχημα και παρολο που απεχθανομαι τις διπλες ευκαιριες θα τις χρησιμοποιησω για να κλεινω την αποσταση των αγωνων αν χρειαστει. Ειμαι περιεργος να δω πολλα πραγματα πανω σε αυτο το ειδος στοιχηματος ειδικα στα cash out. Kατι μου λεει οτι ειναι πολυ καλη περιπτωση αλλα πρεπει να γινουν δοκιμες.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 13, 2020, 17:13:μμ »
Βλεπω τωρα οτι ο stoiximan εχει καλυτερες αποδοσεις σε ολα τα ματς της 13αδας που επαιξα. Στην 365 με 14 ματς και δεν την φθανω την αποδοση. Η κυρια 365 δεν μας τα λεει καλα. Θα μειωθει σημαντικα ο Οβολος μου εκει αν συνεχιση και στην πορεια ετσι.

Μιλούσα με ένα φίλο πριν λίγο καιρό. Είχε παίξει μία 9άδα με 5 ευρώ για 600. Μόλις έπιασε τα 6 στα 9, έκανε ένα cashout. Η εταιρία έχει μερικό cashout, δηλαδή να πάρεις λίγα λεφτά και να αφήσεις κάποια να παίζουν. Το επιτρέπει μόνο 1 φορά όμως ανά σύστημα. Τελειώνει και το 7, το πιάνει και αυτό.
Του λέω ξανακάνε cashout, δεν ήξερα ότι δεν επιτρέπεται όμως. Μου λέει δεν επιτρέπεται. Ε τότε παίξε ανάποδα, δηλαδή Χ2, του λέω. Ξέρεις τι μου είπε; "Θα με διώξουν, όπως στο stoiximan".
Κατάλαβες γιατί βρωμάνε οι εταιρίες αυτές;


Αυτο που ειπες απαγορευετε. Θεωρειτε arbitrage και για τις εταιριες ειναι αντικανονικο. Εχουν το δικαιωμα να σε αποβαλουν. Arbitrage επιτρεπετε μονο στα ανταλλακτηρια αδερφε. Βεβαια μπορεις να το κανεις παιζοντας σε δυο εταιριες το ανοιγμα στην μια και το κλεισιμο στην αλλη. Δεν ξερω αν υπαρχει καναλι συννενοησης μεταξυ των εταιριων σε τετοια θεματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2020, 17:18:μμ από THEO-007 »

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Περί στοιχήματος.........
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 13, 2020, 17:42:μμ »
Βλεπω τωρα οτι ο stoiximan εχει καλυτερες αποδοσεις σε ολα τα ματς της 13αδας που επαιξα. Στην 365 με 14 ματς και δεν την φθανω την αποδοση. Η κυρια 365 δεν μας τα λεει καλα. Θα μειωθει σημαντικα ο Οβολος μου εκει αν συνεχιση και στην πορεια ετσι.

Μιλούσα με ένα φίλο πριν λίγο καιρό. Είχε παίξει μία 9άδα με 5 ευρώ για 600. Μόλις έπιασε τα 6 στα 9, έκανε ένα cashout. Η εταιρία έχει μερικό cashout, δηλαδή να πάρεις λίγα λεφτά και να αφήσεις κάποια να παίζουν. Το επιτρέπει μόνο 1 φορά όμως ανά σύστημα. Τελειώνει και το 7, το πιάνει και αυτό.
Του λέω ξανακάνε cashout, δεν ήξερα ότι δεν επιτρέπεται όμως. Μου λέει δεν επιτρέπεται. Ε τότε παίξε ανάποδα, δηλαδή Χ2, του λέω. Ξέρεις τι μου είπε; "Θα με διώξουν, όπως στο stoiximan".
Κατάλαβες γιατί βρωμάνε οι εταιρίες αυτές;


Αυτο που ειπες απαγορευετε. Θεωρειτε arbitrage και για τις εταιριες ειναι αντικανονικο. Εχουν το δικαιωμα να σε αποβαλουν. Arbitrage επιτρεπετε μονο στα ανταλλακτηρια αδερφε. Βεβαια μπορεις να το κανεις παιζοντας σε δυο εταιριες το ανοιγμα στην μια και το κλεισιμο στην αλλη. Δεν ξερω αν υπαρχει καναλι συννενοησης μεταξυ των εταιριων σε τετοια θεματα.

Φυσικά και έχουν κανάλια συνεννόησης οι εταιρίες και επίσης υπάρχουν προγράμματα τεχνητής νοημοσύνης που παρακολουθούν 24/7 όλες τις κινήσεις και προσπαθούν να αντιληφθούν αν όντως κάνεις κάτι παράνομο (γι' αυτούς). Γι' αυτό μίλησα για δεκαδικά ψηφία. Υποθέτουν ότι παίζεις και κάπου αλλού το υπόλοιπο ποσό.
Δηλαδή συγνώμη, παίζω Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός διπλό με απόδοση 5,00. Στο 10' τρώει κόκκινη παίχτης του Ολυμπιακού, άρα είναι πιο εύκολο να περάσει το διπλό, άρα πέφτει η απόδοση 2 και ανεβαίνει το 1Χ. Γιατί να μη μπορώ να παίξω 1Χ, ανάποδα στο αρχικό;
Αν έτρωγε κόκκινη παίχτης του παναθηναϊκού, θα συνέβαινε το ίδιο;
Η κλασική ατάκα των εταιριών είναι "Δεν παίζετε για διασκέδαση". Χαχαχαχα... Ποιός παίζει για διασκέδαση; Βρωμιά...