Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;  (Αναγνώστηκε 5180 φορές)

guest1933

  • Επισκέπτης
Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« στις: Νοεμβρίου 18, 2020, 15:22:μμ »
Ας ξεκινησουμε να παιζουμε σιγα-σιγα ΣΤΟΙΧΗΜΑ!.
Μπορειται οσοι φιλοι εχετε κατασκευαστικα προγραμματα να βαλετε τους ορους και να δειτε την συμπεριφορα
και τις επιτυχιες.Για εκεινους που δεν εχουν,ο καλος φιλος javistas φροντισε να μας διαθεσει ενα πολυ αξιολογο
προγραμμα(ΔΙΟΦΑΝΤΟ) για αυτην την δουλεια.Βαλτε λοιπον τους ορους και παιξτε αυτες τις 132 στηλες με καλυψη
για 9αδα.
Εαν υπαρξει ενδιαφερον για αυτον τον τροπο παιξιματος ο οποιος δεν ειναι <τζοκερ> θα υπαρξουν στην πορεια και παρα πολλα
αλλα συστηματα τα οποια  θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε οταν με το καλο ανοιξει  ο ΟΠΑΠ ,να κανουμε τις εκτυπωσεις μας
των δελτιων και να γουσταρουμε.
Το ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω απευθυνονομαι μονο σε αυτους που θελουν αυτον τον τροπο και δεν θελω να αρχισει μια συζητηση
διαφορετικη.
image" border="0

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 02:08:πμ »
Με μία γρήγορη ματιά βλέπω πολύ καλούς και βατούς όρους. Πολύ ενδιαφέρον σύστημα.
132 είναι οι 9άδες fulldeen_1 ; Ή βγαίνουν 132 και μετά πας με κάλυψη για 9άδες;

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 09:05:πμ »
132 στήλες είναι οι τελικές 9αδες javistas . Μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα φίλε μου εάν στο μέτρο που μπορεί ο καθένας να βοηθήσει με ιδέες και προτάσεις αγώνων.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 20:00:μμ »
Έχω μαθει να είμαι ξεκάθαρος και ας μην αρεσω σε κάποιους εδώ μέσα. Δεν θα μασησω τα λογια μου και θα μιλήσω ευθέως. Έχετε εδώ μέσα ανθρώπους που γνωρίζουν απο όρους και ασχολούνται παρα πολλά χρόνια αλλά τα λεγόμενα τους που έχουν βαριά σημασία δεν τα ακούτε. Δεν θελω να ανοιξω ανουσια συζητηση απλα θα πω την γνωμη μου. Το θεμα ειναι να βγει κατι που να μπορει να κανει τον αλλο να παιξει. Η προσπαθεια σου μπορεί να είναι καλη αλλά εαν μου έδιναν αυτό το συστημα να το παίξω αγαπητέ φιλέ δεν θα το επαιζα με τίποτα. Γιατί ??????. Δεν μπορω να καταλάβω τους όρους σου στον 2ο όμιλο. Παίζεις διπλές και ζητάς 2 δηλαδή να περάσουν και οι δυο διπλές. Ποιος ο λογος να παίζεις 2 διπλές 1Χ και να ζητάς 2 και ακολούθως στα ίδια σημεία διπλές 12  και Χ2 και να ζητάς δυο ???????. Δεύτερον ο κ. Φιλλας μίλησε για την μεγαλη ζημιά που κανουν οι εναλλαγές αν δεν περάσουν όχι τόσο σε συστηματα παρολι όσο σε συστηματα με τριπλές. Το ιδιο ισχυει και για τις συμμετριες. Και τρίτον εχεις 3 στάνταρ αν δεν κάνω λάθος.  Δηλαδή αν περάσουμε μέσα απο τις συμπληγάδες των όρων και χάσουμε στάνταρ θα το ξαναπαιξουμε το συστημα. Ο κ. Φίλλας είπε κάτι σήμερα για τα στανταρ. Το διαβασατε. Λυπάμαι που τα λεω ωμα αλλά έτσι νοιωθω. Το να σου χαιδεψω τα αυτιά μονο κακό θα κανει και όχι καλό. Ελπίζω να δω κάτι πολύ καλυτερο απο αυτό καλέ μου φιλέ. Αυτό όμως δεν πιστεύω οτι θα υπάρξει παικτης να το παίξει. Συγγνώμη για την κριτική μου. Είναι καλοπροαίρετη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2020, 20:13:μμ από THEO-007 »

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 20:19:μμ »
Δεν θα αναλωvθω φιλε σε ασκοπες συζητησεις και ειδικα οταν δεν υπαρχει γνωση των βασικων.Δεν σε προσβαλλω αλλα δεν μπορεις να καταλαβεις τι βλεπεις ποσο μαλλον να το παιξεις.
Ο ΦΙΛΛΑΣ εγραψε αυτα που εγραψε  αλλα επειδη γνωριζει σεβομαι την αποψη του και το γεγονως οτι δεν θελει πλεον να παιξει με αυτον τον τροπο.Εαν ρωτατε εμενα προσωπικα ΝΑΙ ειναι πιο ευκολο να βρω 1,2 η και 3 στανταρ και να παω ΤΑΜΕΙΟ παρα να παιζω 20-30 στηλες απο 50 αγωνες που το πληρες του εναι στον θεο και να περιμενω να πιασω.
Κατασκευαζω συστηματα 30 χρονια αδελφε και καλο ειναι να βλεπεις λιγο και μια αλλη πλευρα που ισως δεν ξερεις.
Τουλαχιστον σε σε εσας που παιζετε ετσι καλο ειναι ο ΦΙΛΛΑΣ να σας δωσει κανενα συστημα-βιβλιοθηκης(ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ) και να παιρνετε 100% επιτυχια ν.μηκους στηλων ΜΕ ΠΕΡΡΑΣΜΕΝΑ Χ.ΜΑΤΣ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΣΤΕ δεν υπαρχει λογος(Απλα διαφωνουμε).
φιλικα FULLDEEN_1.

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 21:53:μμ »
ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ...!!!

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ (132) ΣΤΗΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ (11ΑΔΕΣ) Η ΓΙΑ (9ΑΔΕΣ)...???

ΤΙΣ (11ΑΔΕΣ) ΤΙΣ ΕΧΩ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ (9ΑΔΕΣ) ΒΑΛΤΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΞΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΔΙΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΣΙΜΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...

ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

fulldeen_1

Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;

132 στήλες είναι οι τελικές 9αδες javistas . Μπορούμε να κάνουμε πολλά πράγματα φίλε μου εάν στο μέτρο που μπορεί ο καθένας να βοηθήσει με ιδέες και προτάσεις αγώνων.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ...!!!ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΗΙΑ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2020, 22:35:μμ από ΦΙΛΛΑΣ »
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 22:56:μμ »
Ποιος ο λογος να παίζεις 2 διπλές 1Χ και να ζητάς 2 και ακολούθως στα ίδια σημεία διπλές 12  και Χ2 και να ζητάς δυο ???????. Δεύτερον ο κ. Φιλλας μίλησε για την μεγαλη ζημιά που κανουν οι εναλλαγές αν δεν περάσουν όχι τόσο σε συστηματα παρολι όσο σε συστηματα με τριπλές. Το ιδιο ισχυει και για τις συμμετριες. Και τρίτον εχεις 3 στάνταρ αν δεν κάνω λάθος.  Δηλαδή αν περάσουμε μέσα απο τις συμπληγάδες των όρων και χάσουμε στάνταρ θα το ξαναπαιξουμε το συστημα. Ο κ. Φίλλας είπε κάτι σήμερα για τα στανταρ. Το διαβασατε. Λυπάμαι που τα λεω ωμα αλλά έτσι νοιωθω. Το να σου χαιδεψω τα αυτιά μονο κακό θα κανει και όχι καλό. Ελπίζω να δω κάτι πολύ καλυτερο απο αυτό καλέ μου φιλέ. Αυτό όμως δεν πιστεύω οτι θα υπάρξει παικτης να το παίξει. Συγγνώμη για την κριτική μου. Είναι καλοπροαίρετη.

Τέο, έτσι νόμιζα κι εγώ με τις διπλές στον όμιλο 2.
Πρόσεξε όμως, ζητάει 3 ως 5 βασικές να επαληθευτούν...Που σημαίνει ότι μπορεί να χάσει 3 άνετα. Και οι στήλες είναι έτσι δομημένες που δε χάνουν εύκολα.
Επειδή δε μου αρέσει να τα παίρνω όλα όπως φαίνονται , έκατσα και κοίταξα μόνο τον όμιλο 2, πέρασα τις βασικές στο πρόγραμμα.

4triples-Oroi" border="0

Όπως φαίνεται, έκοψε μόνο 36 στήλες που σημαίνει παίζει μπάλα με περισσότερο από 50% πιθανότητα να περάσει (αν υποθέσουμε ότι όλα τα σημεία είναι ίδια).
Ο όμιλος περνάει εύκολα για εμένα.
Όσο για τις συμμετρίες και τις εναλλαγές, μπορώ να αποδείξω και μαθηματικά ότι μπορούν να προβλεφθούν σε μεγάλο βαθμό. Έχει τύχει δελτίο με 8άδες, που από 1300 στήλες είχε κατέβει στις 80, η πρόβλεψη έλεγε "Συμμετρίες 2 - εναλλαγές 5" και βγήκε ακριβώς έτσι (ο doctor το έχει δει το δελτίο). Αυτό το χαρακτηριστικό θα μπει σε επόμενο update στο πρόγραμμα.
Οπότε οι συμμετρίες, ΔΕ θα πρέπει να μπαίνουν τυχαία. Ναι, η διαίσθηση πολλές φορές βοηθάει, γιατί ξέρουμε ότι 4 συμμετρικά σε 8 ματς είναι δύσκολο, αλλά κανείς δεν μπορεί να υπολογίσει πόσα συμμετρικά θα έρθουν, βάσει πιθανοτήτων.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 23:00:μμ »
fulldeen_1, δοκίμασες με πραγματικές αποδόσεις να δούμε τι ποσοστά βγάζει η μικρότερη στήλη;
Θεωρώ ότι τα στάνταρ θα είναι μικρά ποσοστά.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 23:13:μμ »
Ευχαριστω το φιλο javistas που μπηκε στον κοπο να απαντησει,δεν ειχα υπολογιστη διαθεσιμο για αυτο και δεν απαντησα και σε εσενα κ.ΦΙΛΛΑ.
Εγω ρε παιδια δεν εφτιαξα κατι για να ΠΑΙΞΟΥΜΕ αλλα ηθελα με αυτα τα δυο post που εχω κανει να ιντριγκαρω-ξυπνησω ΜΝΗΜΕΣ σε ανθρωπους
που νομιζω αν ανταλλαξουμε αυτα που ξερουμε θα κανουμε ΘΑΥΜΑΤΑ.
Το προγραμμα του φιλου javistas καθως και η μαθηματικη-προγραμματιστικη του καταρτιση ,ο ΦΙΛΛΑΣ ,doctor,ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ(Και οι αλλοι φιλοι που δεν τους γνωριζω και ας με συγχωρεσουν)η αφεντια μου καθως και η ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ του φιλου ΤΗΕΟ-007 στα προγνωστικα των αγωνων μπορουν με συνεργασια να ΣΠΑΣΟΥΝ-ΤΑΜΕΙΑ .
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.
**** Και να θυμομαστε ολοι.....  Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ   ******

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 23:18:μμ »
ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΚΙΕΣ...
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 19, 2020, 23:22:μμ »
Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο.!!!!!!!!

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 20, 2020, 20:30:μμ »
ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΚΙΕΣ...

Συμφωνώ απόλυτα! Οι περισσότεροι όσοι γράφουν το βλέπουν ομαδικά κ γ αυτό και δημοσιεύουν τον τρόπο σκέψης τους, ο κάθε ένας από την δικιά του οπτική γωνία.. Άλλος έχει γνώσεις κ φτιάχνει κατασκευαστικο κ το δημοσίευη, εγώ σε μορφή Excel στην εκτύπωση, αλοι διάφοροι χρήστες σε μορφή εικόνας, άλλοι με δικά τους συστήματα, ο κάθε ένας όπως το βλέπει Μπας κ δώσει ιδέα.-έμπνευσή γειά έναν κοινό σκοπό..  Όλα τα δάχτυλα του χεριού όμως δεν είναι όλα ίδια, κάι έχουμε κ κάποιους που σκέφτονται καθαρά ατομικά πού δεν θέλουν να δώσουν την προσωπική τους σκέψη η την προσωπική τους έμπνευση τους μην τυχών κάι την εκμετάλλευτουν άλλοι.. Αυτοί λοιπόν οι ατομιστες μόνο περνούν χορις να δείνουν..  Εγώ λοιπόν σέ αυτούς τους ατομιστες θα συνεχίσω να δημοσιεύω την σκέψη μού προς εκμετάλλευση!!!

Με εκτημιση
Προς το σαιτ..
Προς τους δχτες...
Προς τους χρήστες....

Από την Ρόδο
Χατζόπουλος Δημοκριτος
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2020, 22:47:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 22, 2020, 16:34:μμ »
javistas

Γινεται πανω σε ενα αρχειο στηλων  να βαζουμε ορους.Για παραδειγμα  κατεβαζω καποιες στηλες απο καπου,μπορω στην συνεχεια να βαζω ορους,οπως (σημεια ασσων απο τοσα εως  τοσα)κ.λ.π η κρατα μου αυτες με ταδε μη-συνεχομενα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2020, 16:37:μμ από Χρηστος »

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 22, 2020, 17:17:μμ »
Μπορεις φιλε ΧΡΗΣΤΟ εαν θελεις να περασεις αυτες τισ στηλες στο excel και εκει να εφαρμοσεις οτι ορο θελεις,αλλα το προβλημα ειναι εαν εσυ γνωριζεις πως εχουν προκυψει αυτες οι στηλες.Ειναι προιον ορων που και εσυ θα επαιζες η οχι κτλπ.
Για αυτο καλε μου φιλε καλο ειναι να ξεκινας μονο σου ενα συστημα με τους ορους που εσυ θελεις.
Φιλικα Fulldeen_1

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απ: Συστημα Στοιχηματος με ορους!Μονο η ....αρχη;
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 22, 2020, 19:22:μμ »
Μπορεις φιλε ΧΡΗΣΤΟ εαν θελεις να περασεις αυτες τισ στηλες στο excel και εκει να εφαρμοσεις οτι ορο θελεις,
Φιλικα Fulldeen_1
Ενα παραδειγμα ειναι σε σχεση με το προπο.
Πες οτι θελω να κανω επεξεργασια πανω στις νικητηριες στηλες,η μερος αυτων.
Σε αυτο που λες για εξελ εχεις καμια ετοιμη φορμα.