Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Φόρμα τοποθέτησης συστημάτων για εκτύπωση 1000 δελτία - Χατζόπουλος Δημόκριτος -  (Αναγνώστηκε 55639 φορές)

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Δημοκριτε ,μιας και κατεχεις το εξελ,ειναι δυνατον να κανεις αριθμιση σαν αρχη σε 13 τριπλες?

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Δημοκριτε ,μιας και κατεχεις το εξελ,ειναι δυνατον να κανεις αριθμιση σαν αρχη σε 13 τριπλες?

Τώρα είδα το μνμ Χρήστο...
Εξηγείσαι μού τι ακριβός να κάνω?

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Οταν στο εξελ που εχεις φτιαξει,κανουμε διαλογη εστω με μια  νικητηρια στηλη,γινεται να εχουμε επιλογη να βλεπουμε τις στηλες κατα αυξουσα η φθινουσα σειρα τι επιτυχια εχουν η να ορισουμε-ζουμε π.χ δειξε μου (αν εχουμε 13αρι) τις στηλες μονο που πιανουν 10 σημεια.


Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Κοιτα λιγο αυτο,εδω λογικα γινεται εισαγωγη αρχειου οπαπ και κατοπιν εφαρμογη των οποιων φιλτρων για οποια εφαρμογη θελουμε.

Αυτο που ζηταω ειναι κατι αντιστοιχο,αντι να περναω μια μια τις στηλες ,να εισαγω ενα αρχειο π.χ 13 τριπλες που θα εχω κανει με ενα αλλο προγραμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2022, 11:55:πμ από Χρηστος »

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Οι στηλες εχουν την σωστη διαταξη .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2022, 12:05:μμ από Χρηστος »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Κοιτα λιγο αυτο,εδω λογικα γινεται εισαγωγη αρχειου οπαπ και κατοπιν εφαρμογη των οποιων φιλτρων για οποια εφαρμογη θελουμε.

Αυτο που ζηταω ειναι κατι αντιστοιχο,αντι να περναω μια μια τις στηλες ,να εισαγω ενα αρχειο π.χ 13 τριπλες που θα εχω κανει με ενα αλλο προγραμα.

Δε ξέρω πως να το κάνω αυτό...
Ετση το είχα σαν έμπνευση όπως το κατάλαβα...
Ίσος κάι να μπορώ εάν το καταλάβω τι εννοείς...

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Κοιτα λιγο αυτο,εδω λογικα γινεται εισαγωγη αρχειου οπαπ και κατοπιν εφαρμογη των οποιων φιλτρων για οποια εφαρμογη θελουμε.

Αυτο που ζηταω ειναι κατι αντιστοιχο,αντι να περναω μια μια τις στηλες ,να εισαγω ενα αρχειο π.χ 13 τριπλες που θα εχω κανει με ενα αλλο προγραμα.

Σωστά εδώ γίνετε εισαγωγή απ των οπαπ από ένα μπουτον κάι μετά
Παίζουμε-ψαρεύουμε με τα φίλτρα..

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Απο το Ανδρομεδα για παραδειγμα ,μπορεις να εισαγεις ενα αρχειο στηλων στο εξελ?

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απο το Ανδρομεδα για παραδειγμα ,μπορεις να εισαγεις ενα αρχειο στηλων στο εξελ?

Οχι δεν ξέρω να το κάνω..
Μόνο αντιγραφή μια μια στήλη

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Κατεβασα σημερα ενα προγραμα που καπως ενσωματωνει αρχειο στηλων,τωρα ισως αρχικα ισως μπορεις να κανεις καποιες αλλαγες οπως η εμφανιση στηλων,τι λες θα γινει κατι?

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Κατεβασα σημερα ενα προγραμα που καπως ενσωματωνει αρχειο στηλων,τωρα ισως αρχικα ισως μπορεις να κανεις καποιες αλλαγες οπως η εμφανιση στηλων,τι λες θα γινει κατι?

Οι στήλες είναι σε καθετί μορφή η οριζόντια?
Στήλε μου το να δω

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Για ποιο ευκολια,επειδη πιστευω να εχεις το diophado που κανει μετατροπη αλλα εχει και αλλα στοιχεια κοιτα πως τα βγαζει

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Κατεβασα σημερα ενα προγραμα που καπως ενσωματωνει αρχειο στηλων,τωρα ισως αρχικα ισως μπορεις να κανεις καποιες αλλαγες οπως η εμφανιση στηλων,τι λες θα γινει κατι?

Οι στήλες είναι σε καθετί μορφή η οριζόντια?
Στήλε μου το να δω

Σε οριζοντια μορφη ειναι

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Κατεβασα σημερα ενα προγραμα που καπως ενσωματωνει αρχειο στηλων,τωρα ισως αρχικα ισως μπορεις να κανεις καποιες αλλαγες οπως η εμφανιση στηλων,τι λες θα γινει κατι?

Οι στήλες είναι σε καθετί μορφή η οριζόντια?
Στήλε μου το να δω

Σε οριζοντια μορφη ειναι

Άσε λίγο να δουλέψω κάτι πάνω σε αυτό...
Κάτι σκέφτηκα εάν μπορώ να το φτιάξω θα το ανεβάσω να το έχουν κ άλλοι το αρχείο...