Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Φόρμα τοποθέτησης συστημάτων για εκτύπωση 1000 δελτία - Χατζόπουλος Δημόκριτος -  (Αναγνώστηκε 55635 φορές)

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Εδωσα ενα αρχειο στηλων και το δεχεται,μονο που οι στηλες εισαγωγης ειναι οριζοντια,ενω εσυ το εχεις να δεχεται καθετα.

Υπαρχει μηπως ρυθμιση μετατροπης?

Δινω εικονα παρακατω


Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Μου εβγαλε τις πρωτες 15 μονο,γιατι τις διαβαζει οριζοντια!

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Εδωσα ενα αρχειο στηλων και το δεχεται,μονο που οι στηλες εισαγωγης ειναι οριζοντια,ενω εσυ το εχεις να δεχεται καθετα.

Υπαρχει μηπως ρυθμιση μετατροπης?

Δινω εικονα παρακατω

Λοιπόν γ να κάνεις εξαγωγή όπως λες θα το κάνεις διαφορετικα εφόσον έχεις της στήλες οριζόντια...

Θα της κάνεις εισαγωγή σε ένα φίλο εργασίας μετά θα τα μαρκαρης όλες αυτές τής στήλες τής οριζόντιες, κάι θα τής κάνεις επικόλληση κάθετα.. σε ένα νέο φίλο εργασίας κενό.. Όταν πατάς δεξί κλικ στο ποντίκι έχει διάφορες επιλογές ψάξε το κ θα το βρεις... Έχει επιλογή πού αυτόματα από οριζόντια στα κάνει κάθετα..
Αφότου έχεις λοιπόν της στήλες κάθετα της κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τιμών στο αρχείο μού...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2022, 18:56:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Ζοριστικα σαν ασχετος με το εξελ αλλλα το καταφερα!!

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Το οριο στηλων μπορει να παει πανω απο 1000?

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Ζοριστικα σαν ασχετος με το εξελ αλλλα το καταφερα!!

Σού είναι χρήσιμο σε αυτό πού είχες κατά νου σού?
Έφτιαξα και GO 10 τυχαίες...
Κάτι ρυθμίσεις κάνω κάι το δημοσιεύσω...

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Το οριο στηλων μπορει να παει πανω απο 1000?

Μπορεί να πάει κάι στο άπειρο αλλά θέλη δουλειά στης λεπτομέρειες

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Ζοριστικα σαν ασχετος με το εξελ αλλλα το καταφερα!!

Σού είναι χρήσιμο σε αυτό πού είχες κατά νου σού?
Έφτιαξα και GO 10 τυχαίες...
Κάτι ρυθμίσεις κάνω κάι το δημοσιεύσω...
Οτιδοιποτε εργαλειο ειναι χρησιμο,

Ναι,σαν αρχη για υπολογισμους ειναι κοντα σε αυτο που ειχα σκεφτει η σχεδον το σκεπτικο αυτο ,την δουλεια την κανει βασικα η διαλογη,
Αν θες ανοιξε το οριο 1000στηλων ειναι βασικο στοιχειο τουλαχιστον για εμενα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2022, 23:43:μμ από Χρηστος »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Πως θα μετατρεψετε της στηλες σας απο οριζοντια σε καθετα η απο καθετα σε οριζόντια στο excel
https://www.mediafire.com/file/17czbpzz7qtkeoq/%25CE%2591%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B9%25CE%25BC%25CE%25B5%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25B8%25CE%25B5%25CF%2583%25CE%25B7-1.m4v/file
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2022, 20:36:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »


Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Ευχαριστω γιια την ωραια κατασκευη,παραμενει το αν ανοιξουν τα ορια στηλων.
Με 1000 που ειναι καλυπτει μεχρι 6 τριπλες.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2022, 23:01:μμ από Χρηστος »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Ευχαριστω γιια την ωραια κατασκευη,παραμενει το αν ανοιξουν τα ορια στηλων.
Με 1000 που ειναι καλυπτει μεχρι 6 τριπλες.

Χρήστο οι στήλες μπορώ να της ανεβάσω αλλά θα γίνει πολύ βαρύ κ θα κόλαη λόγω τον μορφοποιησεων πού έχει μέσα σε κάθε κελί...
Σαν λύση θα σε έλεγα αυτό το αρχείο να το κάνεις πολλές αντιγραφές και να της ονομάσεις 1,2,3,4,5.. Οπότε όταν έχεις μια μεγάλη ανάπτυξη θα περνάς τής πρώτες 1000 στο 1,της επόμενες 1000 στο 2, και ου το κάθε έξεις...
Ετση θα έχεις το αποτέλεσμα πού θέλεις...

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Αφου γινεται ,και αν φυσικα θες κανε free το ανοιγμα να δω μεχρι που με παιρνει,γιατι τμημα-τμημα θα ειναι χρονοβορο.

Επισης μπορεις να το εχεις ανοιχτο,με μονο ορο να δινω( μονο μια στηλη για διαλογη) και να μου δινει μονο την επιτυχια,δηλαδη αν εχω 6αδα συστημα να μου δειχνει μονο την 6αδα -η ποσα επιασε.??

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Αφου γινεται ,και αν φυσικα θες κανε free το ανοιγμα να δω μεχρι που με παιρνει,γιατι τμημα-τμημα θα ειναι χρονοβορο.

Επισης μπορεις να το εχεις ανοιχτο,με μονο ορο να δινω( μονο μια στηλη για διαλογη) και να μου δινει μονο την επιτυχια,δηλαδη αν εχω 6αδα συστημα να μου δειχνει μονο την 6αδα -η ποσα επιασε.??

Αυτό πρέπει να στ δείξω σε βίντεο κάι πάλη δεν θα το καταλάβεις κ θα χαθείς..

Να σε δεινή την νικιτρια στήλη η πόσα έπιασε το έχει το βλέπεις ταυτόχρονα..

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Για να υπαρχει το οποιο αποτελεσμα,σε μια ιδεα η σκεπτικο πρεπει να δουλευτει κατι.

Αφου μπορεις να ανοιξεις τις στηλες γιατι δεν το κανεις,εγω εχω υπομονη ας μετρησει και σε μια ωρα.
Τις στηλες τις εχω,μα ειναι χρονοβορο να δω π.χ σε 13 τριπλες ποια ειναι η στηλη.