Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Φόρμα τοποθέτησης συστημάτων για εκτύπωση 1000 δελτία - Χατζόπουλος Δημόκριτος -  (Αναγνώστηκε 55636 φορές)

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Με αναπτυξη σειρας βαση κουπονιου κερδιζε η13 στηλη απο τις 30.

Δώσε ένα παράδειγμα...
Στην 8αδα μάς δίνει 56 στήλες.. Η κάθε στήλη εάν την κάνουμε πλήρες σε σειρά μας παράγει 6 στήλες..
Οπότε 56 x 6 = 336 τριάδες δηλαδή σειρές τριαδων.. 336x 0,30 πού είναι η στήλη στις κινοδρομιες =100,80€ χορις λάθη...  Αλλά τι γίνετε όμως όπως κ να έρθουν οι σειρές θα μας δώσει σειρά...  Μπορεί όμως να μας δώσει σειρά είτε με μέρος της δαπάνης, είτε με επιστροφή δαπάνης, η με κέρδος όπως αυτό... Οπότε όπως τα βλέπω είναι ρίσκο.... Εκτός εάν βρούμε τρόπο κ βάλουμε λάθη..  Επίσης ένα πρόβλημα είναι ότι δεν υπαρχή φυσικό δελτίο ώστε να μπορούμε να εκτυπωνουμε δελτία για διευκόλυνση μάς.. Εάν κάποιος φίλος έχει γνώσεις η το έχει ψάξει η έχει ασχολήθει ασ μάς δώσει πληροφορίες να ασχοληθούμε εάν αξίζει...

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Ισως δεν διατυπωσα σωστα,με βαση την εικονα που ανεβασες αναφερθηκα στη περιπτωση -χωρις σειρα-.

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Εχεις καταλαβει πως πληρωνεται καποιος γιατι απο αυτο εξαρταται η οποια αναπτυξη.

Για παραδειγμα στο χωρις σειρα απο που παιρνουμε αρχικες αποδοσεις?Αν πιασουμε 3 και ειναι αποδοσεις 2*4,50*6 και πονταρισμα 1€ θα παρουμε κερδος 54€ η μοιραζονται αλλιως?

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Η 8αδα για 3( με σειρα )απο 336 παει αναλογα των αποδοσεων δεν χρειαζεται λαθη αν μου εξηγησεις η δωσεις στο περιπου 8 αποδοσεις που να ειναι πραγματικες  μπορω να σου πω και ποσες στηλες ειναι,αυτες παραγοντε με αναδιπλωση  τελικης αποδοσης.Αν για παραειγμα οι αποδοσεις ειναι αυτες της φωτογραφιας δηλαδη καθε αποδοση πληρωνει οτι λεει  τοτε ειναι 16 στηλες.

Το τρικαστ λεει 3885,51,αυτο σημαινει αποδοση,η το ποσο που θα μοιρστει σε οσους κερδισουν?

4,91*30,67*25,45=3885,51
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2021, 19:39:μμ από Χρηστος »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Η 8αδα για 3( με σειρα )απο 336 παει αναλογα των αποδοσεων δεν χρειαζεται λαθη αν μου εξηγησεις η δωσεις στο περιπου 8 αποδοσεις που να ειναι πραγματικες  μπορω να σου πω και ποσες στηλες ειναι,αυτες παραγοντε με αναδιπλωση  τελικης αποδοσης.Αν για παραειγμα οι αποδοσεις ειναι αυτες της φωτογραφιας δηλαδη καθε αποδοση πληρωνει οτι λεει  τοτε ειναι 12στηλες.

Εδώ τα εξηγεί ολλα... 
http://www.kynodromio.com/%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B6%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%AF%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%80-races
Οποιαδήποτε σειρά υπαρχή σαν επιλογή αλλά με μικρότερες αποδόσεις...
Δεν έχω καθαρή εικόνα διότι δεν το ξέρω το παιχνίδι,μόνο γνωστής τού παιχνιδιού πού ασχολείτε θα μας δώσει ορθές απαντήσεις κ μετά με κάποιον τρόπο να φτιάξουμε μία πατέντα επάνω... 

Κάι εάν μπορούμε κ βάλουμε 2,3 αγωνίστηκες η κ πάρα πάνω ή απόδοση θα εκτόξεφτη...

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Πριν 5 λεπτά..

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Αρα εχουμε 6 σκυλια 6 αποδοσειες

4.98
6.44
6.35
4.06
2.82
4.49

Aν πονταρω 1€ σε καποια λογικα θα παρω π.χ 4,98*1€=4,98 η οχι?

Αν πονταρω 1€ σε μια τριαδα π.χ

4.98
6.44
6.35...............203€θα παρω αυτα η αλλαζει κατι?

Αν πληρωνει σαν το στοιχημα τοτε με 12 στηλες παιζεται 100% τριαδα-τρικαστ οχι με σειρα.


ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Αρα εχουμε 6 σκυλια 6 αποδοσειες

4.98
6.44
6.35
4.06
2.82
4.49

Aν πονταρω 1€ σε καποια λογικα θα παρω π.χ 4,98*1€=4,98 η οχι?

Αν πονταρω 1€ σε μια τριαδα π.χ

4.98
6.44
6.35...............203€θα παρω αυτα η αλλαζει κατι?

Αν πληρωνει σαν το στοιχημα τοτε με 12 στηλες παιζεται 100% τριαδα-τρικαστ οχι με σειρα.

Παίζετε κάι ανεξαρτήτου σειράς αλλά οι αποδόσεις νομίζω πέφτουν...

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Αν ξερουμε την -ελαχιστη-αποδοση μιας τριαδας π.χ 6 σκυλια ειτε με σειρα ειτε χωρις σειρα δεν εχουμε προβλημα.Εφοσον εχουμε οδηγο οτι εχουμε π.χ 12 στηλες100%τριαδα αν μας δινει κερδος απο 1€ και πανω κανενα προβλημα.Εκει που κολλαω ειναι πως καθοριζονται οι τελικες αποδοσεις.Ειναι και η περιπτωση που αν ισομοιρασω τα κερδη,κοβω ακομα στηλες.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Αν ξερουμε την -ελαχιστη-αποδοση μιας τριαδας π.χ 6 σκυλια ειτε με σειρα ειτε χωρις σειρα δεν εχουμε προβλημα.Εφοσον εχουμε οδηγο οτι εχουμε π.χ 12 στηλες100%τριαδα αν μας δινει κερδος απο 1€ και πανω κανενα προβλημα.Εκει που κολλαω ειναι πως καθοριζονται οι τελικες αποδοσεις.Ειναι και η περιπτωση που αν ισομοιρασω τα κερδη,κοβω ακομα στηλες.

Θα το ψάξω κ θα μάθω! Πιστεύω αξίζει να ασχοληθούμε... Η σειρά δεινή μεγάλο συντελεστή...  Μπορούμε να βάλουμε 15 τριάδες σειρές σε ένα δελτίο... Ίσος κ πάρα πάνω δεν ξέρω, όπως επίσης δεν ξέρω εάν μπορούμε να βάλουμε κάι δεύτερη αγωνίστηκη άλλες 15 σειρές οπότε να γένη 15*15=225 στήλες.. Εάν γίνετε φτάνεις συντελεστή εκατομμύριο...

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Εδω βρηκα κατι για ψαξιμο οπου δειχνει καπως πως παιζουν οι αποδοσεις,αναλογα την σειρα αλλαζουν της αρχικης,αλλα αν υποθεσω οτι το υπολογισα σωστα μου δινει κερδος 50% στις 12 πληρες στηλες 100%

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Δημοκριτε μιας και κατεχεις το εξελ ρωταω αν ειναι εφικτο η μπορεις το εξης .

Θα στο περιγραψω ομως πως με δυσκολευει με το προγραμα που το κανω.
Αφου κρατησω τις στηλες απο ενα παρολι π.χ 50 τελικες θελω να εχω την δυνατοτητα αυτοματα βλεποντας τις στηλες να τσεκαρω οποια-ες θελω να παραμενουν ανενεργες και ξετσεκαροντας να επανερχονται.Το κανω με βασικες αλλα τρωει χρονο πολυ.

Καπως ετσι οταν τσεκαρω να μην τις επεξεργαζεται το συστημα στην διαλογη
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2021, 00:54:πμ από Χρηστος »

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Δημοκριτε μιας και κατεχεις το εξελ ρωταω αν ειναι εφικτο η μπορεις το εξης .

Θα στο περιγραψω ομως πως με δυσκολευει με το προγραμα που το κανω.
Αφου κρατησω τις στηλες απο ενα παρολι π.χ 50 τελικες θελω να εχω την δυνατοτητα αυτοματα βλεποντας τις στηλες να τσεκαρω οποια-ες θελω να παραμενουν ανενεργες και ξετσεκαροντας να επανερχονται.Το κανω με βασικες αλλα τρωει χρονο πολυ.

Καπως ετσι οταν τσεκαρω να μην τις επεξεργαζεται το συστημα στην διαλογη

Δεν μπορώ να το φτιάξω αυτό...

Μπορώ όμως ένα σύστημα σού πού χρησιμοποιείς να το περάσω επάνω στο αρχείο μού να το δουλεύεις στην εκτύπωση, ώστε να έχεις πλεονέκτημα της επιλογές αντικατάστασεις...

Χρηστος

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 473
Αν θες τοτε κανε μου ενα μικρο που θα δωσω σαν παραδειγμα να δω αν μπορω να βγαλω συμπερασμα.

Βαλε 9 αγωνες παρολι για τριαδα,οπου π.χ στους 5 πρωτους ζηταμε 2 ακριβως ,και στα υπολοιπα 4 ενα (1)ακριβως ειναι 40 στηλες

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Αν θες τοτε κανε μου ενα μικρο που θα δωσω σαν παραδειγμα να δω αν μπορω να βγαλω συμπερασμα.

Βαλε 9 αγωνες παρολι για τριαδα,οπου π.χ στους 5 πρωτους ζηταμε 2 ακριβως ,και στα υπολοιπα 4 ενα (1)ακριβως ειναι 40 στηλες

Βάλε τής στήλες αναλυτικά να της περάσω...
Απλή αντιγραφή θα κάνω.. Έτσι με μπερδεύεις...