Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Παρατηρησεις επι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR  (Αναγνώστηκε 9971 φορές)

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Παρατηρησεις επι των συστηματων του ΒΕΤSITE.GR
« στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 18:17:μμ »
Σχετικα με το συστημα των 27 αγώνων (παρολι) των 18 στηλών για 9αδες θέλω να ρωτησω σχετικα με τις εναλλαγές 8/8 που ζητάει το συστημα. Εαν πιάσουμε τα παντα απο γκρουπ και βασικές ποσο πιθανό επι της % είναι να μην πιάσουμε τίποτα αν χάσουμε τις εναλλαγες.. Οι εναλλαγές 8/8 πόσες στήλες κόβουν περιπου απο την αναπτυξη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2020, 12:39:μμ από THEO-007 »

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 18:48:μμ »
ΑΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΟΙ ΣΤΗΛΕΣ ΑΠΟ (18) ΘΑ ΠΑΝΕ (216)....ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ...!!!

ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΗ ΖΗΜΕΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ (ΠΑΡΟΛΙ)...ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΣ ΤΟΤΕ ΚΑΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΖΗΜΕΙΑ...!!!ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΟΡΟ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ ΤΟΤΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ....ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΙΑ (ΚΡΥΦΗ) ΙΣΟΡΟΠΙΑ...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:06:μμ από ΦΙΛΛΑΣ »
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:11:μμ »
Ποσα σημεια παραπανω χρειαζοντε δηλαδη ?. Αν ειναι ετσι ειναι καλο. Μια σκεψη. Εάν οι τρεις όμιλοι των 9 βασικών ζητήσουν 4-9 σωστα ? Το ρωταω αυτό  γιατί εκεί μπορούμε να τους ρυθμίσουμε. Αλλά μπορούν να ανοίξουν οι εναλλαγές ?. Έχω την αίσθηση οτι είναι καλυτερο να κυνηγησουμε ομίλους, παρα να πιανουμε τους ομιλους και να χάνουμε την εναλλαγή. Δεν ξέρω απο στήλες πόσες βγαίνουν και αν συμφέρει. Νομιζω οτι τις δυο βασικές με 4-9 τις έχουμε καθώς μπορούμε να κουλανδρισουμε τα 2 πρωτα σημεια απο τα 9 γκρουπ. Θα δωθεί μεγαλη μάχη βέβαια στην τρίτη βασικη. Αλλά δεν έχω πρόγραμμα και δεν ξέρω πόσες στήλες βγαίνουν με τον τροπο αυτό. Λογικά οι βασικές δεν κόβουν περισσότερες στήλες απο τις εναλλαγές ? Επίσης θέλω να ρωτησω αν το συγκεκριμένο συστημα είναι παραγωγισιμο γιατι δεν είδα να το γράφει κάπου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2020, 21:08:μμ από THEO-007 »

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:12:μμ »
ΜΕ (4 ΕΩΣ 9) ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΟΙ ΣΤΗΛΕΣ ΕΙΝΑΙ (0) ΜΗΔΕΝ ΔΙΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΡΟΙ...!!!ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ (2-3) ΜΕ (4-9) ΤΟΤΕ ΑΝΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ (486) ΣΤΗΛΕΣ...ΝΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ (9ΑΔΕΣ) ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΘΟΥΝ ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ...ΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ (27) ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ (27) (9ΑΔΕΣ)...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΛΙ...ΣΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ...!!!

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ (3) ΒΑΣΙΚΕΣ ΜΕ (4-9) ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ (7-8) ΕΧΟΥΜΕ (76) ΣΤΗΛΕΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:29:μμ από ΦΙΛΛΑΣ »
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:14:μμ »
Οκ  κατάλαβα. Ευχαριστώ.

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:24:μμ »
ΑΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΜΕΤΡΙΚΑ (4-4) ΣΤΙΣ (9ΑΔΕΣ) ΕΙΝΑΙ (24) ΣΤΗΛΕΣ...

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΤΙΣ ΕΝΝΑΛΛΑΓΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΟΛΙ ΑΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ...ΟΤΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΟΙ ΠΙΟ ΛΙΓΕΣ ΣΤΗΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ (18)...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2020, 13:11:μμ από ΦΙΛΛΑΣ »
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:43:μμ »
Εκανα καποιες δοκιμές στο χερι πριν απο λιγο και αυτό είδα και γω.

ΦΙΛΛΑΣ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 2560
  • ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (ΠΕΡΝΑ-ΠΕΡΝΑ) Η ΜΕΛΙΣΣΑ...!!!
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 22:52:μμ »
ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΑ...ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΒΑΣΙΚΕΣ ΜΕ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΛΑΘΗ ΣΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ...!!!
ΦΙΛΛΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 23:00:μμ »
Εφόσον δεν ενοχλούν στα παρόλι είναι όλα οκ. Θα ηταν κρίμα να βγουν τίποτα αποδοσαρες και να αφήσουν εξω οι εναλλαγες

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 863
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 15:21:μμ »
Παιδιά, να ρωτήσω περί εναλλαγών. Αφού δεν υπάρχει διαφορετικό σημείο, τι υπολογίζεται ως εναλλαγή;
Να μην είναι κολλητά γειτονικά σημεία;
Δηλαδή το 100 - 101 να μην είναι στην ίδια στήλη; Το 101-102 κλπ

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 863
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 15:59:μμ »
Χρήστο δε μπορώ να καταλάβω γιατί είσαι τσαντισμένος...Θα μου πεις εσύ στο δικό μου κατασκευαστικό τι θα βάλω;

Ο Φίλλας στο θέμα του  https://www.betsite.gr/forum/index.php?topic=2584.0
πολύ σωστά γράφει ότι οι εναλλαγές είναι κρυμμένες και δε φαίνονται. Αφού χρησιμοποιεί το Ανδρομέδα, καλά είναι να ξέρω κι εγώ τι σημαίνει εναλλαγή με άσσους. Εγώ δεν το έχω το Ανδρομέδα και ρωτάω. Ποιό το περίεργο;

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 863
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 16:22:μμ »
Το Ανδρομέδα και το Άρτεμις είναι free, σωστά.

Και τι εκτυπώνουν, το αυτοκίνητο που ανέβασες; Τι κουπόνι φορτώνεις, αυτό της εποχής που έπαιζε ο Νίκος Αναστόπουλος;

Κάνε μας τη χάρη ρε φίλε...

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 863
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 16:38:μμ »
Παιδιά, ασχοληθείτε με κάτι δημιουργικό στη ζωή σας, αν έχετε χρόνο. Μάθετε προγραμματισμό, μάθετε ξένες γλώσσες, διαβάστε κανένα βιβλίο, μορφωθείτε, παίξτε σκάκι, bridge, κάνει καλό στον εγκέφαλο. Ποτέ δεν είναι αργά. Αν δεν μπορείτε, κάντε κάτι ευχάριστο, πάτε για τζόκινγκ, γυμναστήριο, περπάτημα, ψάρεμα, βγείτε στη φύση τέλος πάντων.
Το να κάθεσαι εδώ και να περιμένεις πότε θα πει κάτι ο άλλος, για να πεις εσύ τη βλακεία σου και να φανείς κάποιος, μόνο υγεία δε δείχνει...Δείχνει ότι κάτι πάει στραβά.
Άντε καλή συνέχεια.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 863
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 17:05:μμ »
Ενταξει αμα ολοι ημασταν πολυξεροι δεν θα υπηρχε ιντερνετ θα τα καναμε σπιτι'
Δεν απαντισες εσυ που τα ξερεις ολα ,εμαθες τι ειναι εναλλαγες και τι κρυφες?
Αν εσυ εχεις αποριες φαντασου εμεις που πιασαμε  υπολογιστη στα 50+.

Καταλαβαινόμαστε; Ρώτησα τι σημαίνει ΕΝΑΛΛΑΓΗ σε παρολί, δεν είχα ΠΟΤΕ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ!
Το κατάλαβες ΤΩΡΑ;

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Περί συστηματων του betsite.gr ........................
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 26, 2020, 17:07:μμ »
Παιδιά, να ρωτήσω περί εναλλαγών. Αφού δεν υπάρχει διαφορετικό σημείο, τι υπολογίζεται ως εναλλαγή;
Να μην είναι κολλητά γειτονικά σημεία;
Δηλαδή το 100 - 101 να μην είναι στην ίδια στήλη; Το 101-102 κλπ

Eννοειτε σε περιπτωση αντικαταστασης σημειων. Για αυτο οι εναλλαγες ειναι κρυφες. Σε δελτιο με ασσους δεν φαινοντε αλλα στην αντικατασταση μετρανε.