Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ  (Αναγνώστηκε 392 φορές)

Thomas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 21
ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ
« στις: Ιουλίου 27, 2023, 20:49:μμ »
ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ χαίρομαι που είσαι μέλος και μπήκες μέσα. Δεν ξέρεις ποιος είμαι, αλλά θα με καταλάβεις από τα γραφόμενα μου. Καπου έχεις ένα σύστημα πανέξυπνο με 8 τριάδες που παίζεις 24 αγώνες ζητώντας με κάποιους όρους 12άδες και είπα φίλε πολύ καλό αλλά δύσκολο να σου περάσουν 24 σημεία και πως πρέπει να πέσεις στα 12. Τώρα θα σου εξηγήσω και θα σου δείξω το γιατί, ώστε τώρα που είναι νωρίς να μπουμε σωστά στη σεζόν που έρχεται και ξεκινάει. Λοιπόν αν παρουμε τη σεζον που τελείωσε σε σοβαρα πρωταθληματα μαζί με τις μικρές τους δεύτερες κατηγορίες (πλην Αγγλιας που μπηκανε όλες)  όταν ο άσσος έχει 1,26-1,36  (μεσος ορος 1,30) τότε θα μας παίξει στο 78.2% δηλαδή απόδοση 1,28 και θα σου βγουνε συνολικά 463 αγώνες όπου θα έχεις πιάσει τους 362. Το κακό στην ιστορία είναι πως σε ΣΚ είναι πολύ δύσκολο ανεξάρτητα αν θα σου περάσουν ή όχι 24 γηπεδούχοι μεταξύ 1,26-1,36. Για παράδειγμα το ΣΚ με τα περισσότερα ματς σε αυτές τις αποδόσεις ήταν μεταξύ 4/11 μεχρι 7/11 όπου θα έβρισκες 16 αγώνες θα κέρδιζες 12 και θα έχανες 4. Αν πάρουμε την περίπτωση του over 2,5 στην ίδια απόδοση θα έβλεπες πως σε όλη τη σεζόν θα έβρισκες μόλις 17 αγώνες.

Οταν θέλεις 24 σημεία ξεκινάει η πίεση. Για παράδειγμα δεν έχει νόημα να διαβάσεις αν θα σου γίνει όβερ 1,5 στο 1,30 ή όχι γιατί το πραγματικό ζητούμενο είναι να μην σου σπάσουν δυο απέναντι παιχνίδια μεταξύ τους. To ποσοστό σε αυτό το στοίχημα είναι στο 73,7 δηλαδή σε απόδοση 1,36. Δηλαδή είναι πολύ κακό στοίχημα κατί το οποίο φαίνεται κιόλας αφού για να σου δώσει 1,3 στο οβερ 1,5 πρέπει το οβερ 2,5 να παίζει στο 1,93. Δηλαδή θα σου ξετινάξει από τη φύση του και μόνο τις στήλες. Και ενώ η ΔΕ φαντάζει εύκολη το 2,2-2,3 σε ψιλοπιέζει. Φαντάζει εύκολο αλλά είναι και αυτό πιεστικό. Θα μου πεις τα κόρνερ; Θα σου πω πως στον ΟΠΑΠ είναι όλα δύσκολα, ειδικά όταν παίζεις σε αποδόσεις πρακτορείου. Δηλαδή το 1,30 στο χάντικαπ του κόρνερ θα είναι δύσκολο και δυσανάλογο κάτι ανάλογο του οβερ 1,5.

Αποψη μου λοιπόν είναι εφόσον έχουν να νικήσουμε ένα τέρας που θα μας παίζει με 15%γκανιότα μην είναι και μεγαλύτερη, να μειώσουμε τις επιλογές για να μπορούμε να έχουμε δικαίωμα επιλογής που να πλησιάζει την πραγματικότητα. Στους άσσους για παράδειγμα μπορείς να τους πλησιάσεις, στο οβερ 1,5 ή στα κόρνερ όχι. Αυτό είναι μαθηματικό γεγονός και δεν μπορούμε να στηριζόμαστε στη τύχη. Την τύχη μπορούμε να την αποδεχθούμε μέχρι κάποιο σημείο, από εκεί και πέρα δεν υπάρχει τύχη αλλά ανοησία και τζόγος. Και εγώ τον σιχαίνομαι τον τζόγο, δεν μου αρέσει ο τζόγος τα τελευταία 10 χρόνια δεν έχω τζογάρει πάνω από 40 στοιχήματα εις γνώσιν μου, όταν δω πως ο μπουκ έστω στο ελάχιστο με κερδίζει πάω πάσσο δεν θα πάω να του το παίξω εγώ είμαι καλύτερος θα σε κερδίσω. Θα αποδεχθώ ότι θα με κερδίσει πριν μπω στην διαδικασία και δεν θα μπω.

Ο μοναδικός τρόπος λοιπόν κατά την ταπεινή μου άποψη είναι να μην ξεπερνάει το ΣΚ τα 12 σημεία, αν τυχόν είχε εβδομαδιαίο πρόγραμμα δηλαδή να μου δίνει το δικαίωμα στο πρακτορείο για όλα τα ματς της εβδομάδας θα έλεγα οκ ίσως και να μπορουσα να πληρωνομαι ΣΚ παρα ΣΚ αλλά επειδή δεν νομίζω να το κάνει αποδέχομαι πως 24 αγώνες σε ένα ΣΚ είναι όνειρο απατηλο. Εγώ, εσύ μπορεί να έχεις άλλη άποψη και τη σέβομαι, άλλωστε ποιος είμαι εγώ που θα σου πω το δικό σου είναι λάθος και το δικό μου είναι σωστό.

Θεωρώ πως το σύστημα σου αυτό μπορεί να αποδίδει καρπούς σε δεκαέξι αγώνες με λίγο ζόρι ενώ το ιδανικό νούμερο για εμένα θα ήταν 12 αγώνες. Με 12 αγώνες μπορείς να τους έχεις. Και να σου πω κάτι προτιμώ να πληρώνομαι 400 ευρώ στο 25λεπτο δύο φορές το μήνα παρά 1500 μια φορά στο τετράμηνο. Δεν ξέρω όμως πως μπορείς να κάνεις το ΑΧΒ σε 12 αγώνες Θα είναι άνισα το ΑΧΒ αλλά και ποιος νοιάζεται; το ζητούμενο είναι να πηγαίνεις ταμείο.

Ολα αυτά σου τα λέω εντελώς φιλικά άλλωστε όπως προείπα ποιος είμαι εγώ που θα σου πω το σωστό ή λάθος.... 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2023, 20:51:μμ από Thomas »

aggelinos

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 34
Απ: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 29, 2023, 18:50:μμ »
Aγαπητέ φίλε Thomas, παρακολουθώ το site αρκετό καιρό και τις προσπάθειες πολλών παιδιών, μεταξύ αυτών και του φίλου Δημόκριτου,  και έχω δει εδώ μέσα , όντας μη γνώστης του αντικειμένου και περιστασιακός παίκτης, να γράφουν ένα σωρό απαιτητικοί ξερόλες που προσέβαλαν τους άλλους. Χαίρομαι να διαβάζω μηνύματα με την δική σου προσέγγιση.

Thomas

  • Newbie
  • *
  • Μηνύματα: 21
Απ: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 31, 2023, 22:46:μμ »
Φίλε την δική μου άποψη έγραψα που το ξαναλέω μπορεί και να μην είναι και σωστή. Για παράδειγμα μπορει να πει κάποιος ναι φίλε έχει μεγαλύτερο ρίσκο αλλά εσύ στα 12 ματς θα παίξεις εξάδες και στην καλύτερη με 1,30 θα πληρωθείς 77 ευρώ στο 1 ενώ εκείνος έστω και μια να πιάσει στο 5μηνο θα πληρωθεί 6 χιλιάδες στο 1. Είναι από ποια πλευρά το βλέπει ο καθένας! Απλώς το κοίταζα γιατί μου άρεσε πολύ σαν σύστημα και είπα γίνεται; γίνεται αλλά πολύ δύσκολα στα 24 ματς, στα 12 πέφτεις πάρα πολύ στο κέρδος αλλά έχεις πιθανότητες να τους χτυπήσεις! Ετσι πιστεύω τώρα δεν ξέρω θα δείξει! Θα ανεβάζω για ολη τη σεζόν τους αγώνες για 16 εξάδες (δηλαδή 12 ματς) και τους αγώνες για 256 12δες (24 ματς) Οι όροι είναι δύο τα απεναντι να μην σπάσουν μεταξυ τους και δεν θες να χάσεις σε καθε 12άδα πάνω απο τρια.

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

  • Sr. Member
  • ****
  • Μηνύματα: 493
Απ: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 01, 2023, 12:04:μμ »
ΔΗΜΟΚΡΙΤΕ χαίρομαι που είσαι μέλος και μπήκες μέσα. Δεν ξέρεις ποιος είμαι, αλλά θα με καταλάβεις από τα γραφόμενα μου. Καπου έχεις ένα σύστημα πανέξυπνο με 8 τριάδες που παίζεις 24 αγώνες ζητώντας με κάποιους όρους 12άδες και είπα φίλε πολύ καλό αλλά δύσκολο να σου περάσουν 24 σημεία και πως πρέπει να πέσεις στα 12. Τώρα θα σου εξηγήσω και θα σου δείξω το γιατί, ώστε τώρα που είναι νωρίς να μπουμε σωστά στη σεζόν που έρχεται και ξεκινάει. Λοιπόν αν παρουμε τη σεζον που τελείωσε σε σοβαρα πρωταθληματα μαζί με τις μικρές τους δεύτερες κατηγορίες (πλην Αγγλιας που μπηκανε όλες)  όταν ο άσσος έχει 1,26-1,36  (μεσος ορος 1,30) τότε θα μας παίξει στο 78.2% δηλαδή απόδοση 1,28 και θα σου βγουνε συνολικά 463 αγώνες όπου θα έχεις πιάσει τους 362. Το κακό στην ιστορία είναι πως σε ΣΚ είναι πολύ δύσκολο ανεξάρτητα αν θα σου περάσουν ή όχι 24 γηπεδούχοι μεταξύ 1,26-1,36. Για παράδειγμα το ΣΚ με τα περισσότερα ματς σε αυτές τις αποδόσεις ήταν μεταξύ 4/11 μεχρι 7/11 όπου θα έβρισκες 16 αγώνες θα κέρδιζες 12 και θα έχανες 4. Αν πάρουμε την περίπτωση του over 2,5 στην ίδια απόδοση θα έβλεπες πως σε όλη τη σεζόν θα έβρισκες μόλις 17 αγώνες.

Οταν θέλεις 24 σημεία ξεκινάει η πίεση. Για παράδειγμα δεν έχει νόημα να διαβάσεις αν θα σου γίνει όβερ 1,5 στο 1,30 ή όχι γιατί το πραγματικό ζητούμενο είναι να μην σου σπάσουν δυο απέναντι παιχνίδια μεταξύ τους. To ποσοστό σε αυτό το στοίχημα είναι στο 73,7 δηλαδή σε απόδοση 1,36. Δηλαδή είναι πολύ κακό στοίχημα κατί το οποίο φαίνεται κιόλας αφού για να σου δώσει 1,3 στο οβερ 1,5 πρέπει το οβερ 2,5 να παίζει στο 1,93. Δηλαδή θα σου ξετινάξει από τη φύση του και μόνο τις στήλες. Και ενώ η ΔΕ φαντάζει εύκολη το 2,2-2,3 σε ψιλοπιέζει. Φαντάζει εύκολο αλλά είναι και αυτό πιεστικό. Θα μου πεις τα κόρνερ; Θα σου πω πως στον ΟΠΑΠ είναι όλα δύσκολα, ειδικά όταν παίζεις σε αποδόσεις πρακτορείου. Δηλαδή το 1,30 στο χάντικαπ του κόρνερ θα είναι δύσκολο και δυσανάλογο κάτι ανάλογο του οβερ 1,5.

Αποψη μου λοιπόν είναι εφόσον έχουν να νικήσουμε ένα τέρας που θα μας παίζει με 15%γκανιότα μην είναι και μεγαλύτερη, να μειώσουμε τις επιλογές για να μπορούμε να έχουμε δικαίωμα επιλογής που να πλησιάζει την πραγματικότητα. Στους άσσους για παράδειγμα μπορείς να τους πλησιάσεις, στο οβερ 1,5 ή στα κόρνερ όχι. Αυτό είναι μαθηματικό γεγονός και δεν μπορούμε να στηριζόμαστε στη τύχη. Την τύχη μπορούμε να την αποδεχθούμε μέχρι κάποιο σημείο, από εκεί και πέρα δεν υπάρχει τύχη αλλά ανοησία και τζόγος. Και εγώ τον σιχαίνομαι τον τζόγο, δεν μου αρέσει ο τζόγος τα τελευταία 10 χρόνια δεν έχω τζογάρει πάνω από 40 στοιχήματα εις γνώσιν μου, όταν δω πως ο μπουκ έστω στο ελάχιστο με κερδίζει πάω πάσσο δεν θα πάω να του το παίξω εγώ είμαι καλύτερος θα σε κερδίσω. Θα αποδεχθώ ότι θα με κερδίσει πριν μπω στην διαδικασία και δεν θα μπω.

Ο μοναδικός τρόπος λοιπόν κατά την ταπεινή μου άποψη είναι να μην ξεπερνάει το ΣΚ τα 12 σημεία, αν τυχόν είχε εβδομαδιαίο πρόγραμμα δηλαδή να μου δίνει το δικαίωμα στο πρακτορείο για όλα τα ματς της εβδομάδας θα έλεγα οκ ίσως και να μπορουσα να πληρωνομαι ΣΚ παρα ΣΚ αλλά επειδή δεν νομίζω να το κάνει αποδέχομαι πως 24 αγώνες σε ένα ΣΚ είναι όνειρο απατηλο. Εγώ, εσύ μπορεί να έχεις άλλη άποψη και τη σέβομαι, άλλωστε ποιος είμαι εγώ που θα σου πω το δικό σου είναι λάθος και το δικό μου είναι σωστό.

Θεωρώ πως το σύστημα σου αυτό μπορεί να αποδίδει καρπούς σε δεκαέξι αγώνες με λίγο ζόρι ενώ το ιδανικό νούμερο για εμένα θα ήταν 12 αγώνες. Με 12 αγώνες μπορείς να τους έχεις. Και να σου πω κάτι προτιμώ να πληρώνομαι 400 ευρώ στο 25λεπτο δύο φορές το μήνα παρά 1500 μια φορά στο τετράμηνο. Δεν ξέρω όμως πως μπορείς να κάνεις το ΑΧΒ σε 12 αγώνες Θα είναι άνισα το ΑΧΒ αλλά και ποιος νοιάζεται; το ζητούμενο είναι να πηγαίνεις ταμείο.

Ολα αυτά σου τα λέω εντελώς φιλικά άλλωστε όπως προείπα ποιος είμαι εγώ που θα σου πω το σωστό ή λάθος....

Μπορείς να πάρεις οποίοδιποτε σύστημα σου αρέσει κ να κάνεις τις αντικατάστασεις όπως το έκανα..

Όταν αναφερωμαι στους 24 αγώνες με οριζόντιες αντικατάστασεις..
12 και 12 = 24 αγώνες..
Λογικό είναι πόλοι οι αγώνες κ έρχονται κ λάθη..
Σκοπός όμως γ περισσότερη ευκολία επαλήθευσης εάν μια ομάδα ατόμων
Π. Χ. 8 άτομα που ασχολούνται κ έχουν εικόνα του στοιχήματος αυτοί καθίσουν κάτω κ ο κάθε ένας βγάλει από 3 αγώνες ο κάθε ένας ανεξαρτήτου ημέρας και ώρας και σε ότι δίποτε αγορά επιλογής του καθενός..
Εάν καθίσω εγώ να βγάλω 24 κάποια θα τα χάσω βάση λογικής..
Εάν όμως 8 άτομα καθίσει ο κάθε ένας και βάλει στόχο να πέραση 3 εύκολους αγώνες είναι ποίο εύκολο..
Κ μετά αυτοί οι αγώνες να αυγκενυρωθουν κ να τοποθετηθούν στο αρχείο κ ο κάθε ένας το ακόλουθη ατομικά από το μέρος του..

Προσπαθώ να τα βλέπω με λογική πρώτα...
Το να ασχοληθεί κάποιος να βγάλει 3 αγώνες είναι ποίο εύκολο από το να βγάζει κάποιος 24 μόνος του...

Μετά κάτι άλλο όταν είναι μικρά τα ποσά είσπραξης είσαι αόρατος εισοδηματιας..

Ε όταν μετά βρεις τον τρόπο να τους τα παιρνεις απλά αυξάνεις το ποντάρισμα των δελτίων και παίρνεις σβάρνα τα πρακτορεία της περιοχής σου κ των διπλανων περιοχών κ βάζεις τους πράκτορες να περνάν το είδιο σύστημα σε πολλά πρακτορεία... Κ εσύ απλά πας κ τα εξαργυρωνεις μετά ένα ένα κ μαζεύεις τα ψιλά από το κάθε δελτίο κ στο τέλος τα κάνεις όλα σούμα..

Εκεί που υστερούμαι όλοι είναι η προβλέψη..
Αυτό πρέπει να δουλέψουμε ώστε να έχουμε θετικά αποτελέσματα κ μετά έρχονται κ κουμπώνουν τα συστήματα...

Κ κάτι άλλο από εμένα ο οπαπ στα φυσικά πρακτορεία γιατί σε ιντερνετικες απλά σε κλείνουν...
 Αυτούς που φοβάται δεν είναι αυτούς που κυνηγάνε τα λίγα..
Αλλά ούτε κ αυτούς που κυνηγάνε πολλά διότι ίσος τα δόση μια στο τόσο..

Εάν όμως βρεθεί ένας τρόπος να τους απορροφάται χρήμα ταυτόχρονα από πολλά καταστήματα εκεί αρχίζει να μυρίζει η δουλειά..
Εάν όμως βρεθεί τρόπος να τους απορροφάται χρήμα πολύ μεγάλων ποσών ταυτόχρονα από ολόκληρη Ελλάδα εκεί ταρακουνιετε..
Φανταστείτε τώρα καμία 1000 άτομα από όλη την Ελλάδα συνεννόημενει όλοι να τους απορροφά ταυτόχρονα χρήμα 700,800,1.000.000 ο κάθε ένας τι θα γινόταν... Κ ο κάθε ένας να έχει καμία 10αρια τέτοια δελτία πάνω του κερδισμένα..
Τι θεωρίες σας λέω τώρα ε...

Κάτι άλλο..
Έχω 1.000.000 κ θέλω να κάνω επένδυση να έχω κέρδη να τα διπλασιασω τι θα έκανα έχει σκεφτεί κανείς?
Ο κάθε ένας θα σκεφτωταν ακίνητα επηχειρησεις κτλ...

Η δική μου απάντηση είναι ότι δίποτε είναι έχει πόλη κατανάλωση με μηδαμινό πόσο αγοράς από τον ποιο πλούσιο έως κ τον ποίο φτωχό σε μεγάλη κ καθημερινή ποσότητα αγοράς... με πόσο αγοράς κ πώλησης 1 προς 4...

Εμφιαλωμένο νερό..
Νούμερο 1ο. είδος αγαθό επιβίωσης όπου είναι απαραίτητο στον άνθρωπο κ όχι μόνο..


Έχω 1.000.000 μιριο αγορά νερά..
Κέρδος 1 προς 4..
Στης παραλίες να απλωθείς σε ένα καλοκαίρι επαληθεύτηκε...
Κ όλα αυτά με τσαμπουκά χωρίς εφορίες..
Το είδιο το κράτος σε κλέβει σαν νταβατζης..

Όλα αυτά θεωρίες μου...



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2023, 15:01:μμ από ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ »