Welcome, Guest. Please login or register.

Αποστολέας Θέμα: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος  (Αναγνώστηκε 23056 φορές)

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 07, 2021, 21:35:μμ »
Με αφορμή ένα μήνυμα φίλου, θα αναφερθώ λίγο σε κάποια εργαλεία στο Διόφαντο, τα οποία βοηθούν στο να κόψουμε στήλες.

Πρώτο εργαλείο είναι στο πάνελ Λειτουργίες, οι Τυχαίες νικήτριες.
Η λειτουργία αυτή κάνει το εξής: Τρέχει "τυχαία" 1000 νικήτριες στήλες και βγάζει ποσοστό % κερδοφόρων κληρώσεων όπως και το μέσο ποσοστό των κληρώσεων. Γράφω "τυχαία", γιατί στην πραγματικότητα η κλήρωση γίνεται με βάση την απόδοση κάθε σημείου. Ας επιλέξουμε ένα σύστημα 3 τριπλών και 4 διπλών, στήλες 144 στο πλήρες:

diophantus-system" border="0

Αναπτύσσουμε το πλήρες και εμφανίζουμε τις στήλες στην Προβολή. Μετά τρέχουμε τις Τυχαίες νικήτριες μερικές φορές για να δούμε που θα κυμανθεί η μέση απόδοση της κλήρωσης. Βλέπουμε ότι κυμαίνεται περίπου στο 250. Αυτό σημαίνει ότι μία νικήτρια στήλη κοντά στο 250 είναι πολύ πιθανή. Αυτό δε σημαίνει ότι κάθε σύστημα θα είναι 250 απόδοση, αλλά σε βάθος χρόνου ο μέσος όρος θα είναι κοντά στο 250 σε ίδια συστήματα και αποδόσεις επειδή οι εταιρίες έχουν μικρή απόκλιση από την πραγματικότητα.
Επιλέγουμε στο πάνελ των στατιστικών όρων αποδόσεις από 230-270. Δηλαδή όρια με απόκλιση 20 από αυτό που μας έδωσαν οι Τυχαίες νικήτριες.Τρέχουμε το μέτρημα των στηλών και βγαίνουν 23 στήλες. Αυτό σημαίνει 89% οικονομία στο πλήρες. Ας δούμε τι αντίκτυπο έχει στις Τυχαίες νικήτριες: Βλέπουμε ότι το ποσοστό στηλών που κερδίζουν είναι περίπου 16%. Δηλαδή με λίγα λόγια, παίζουμε με το 11% των στηλών αλλά με πιθανότητα 16%.
Βέβαια μπορούμε να έχουμε άλλα όρια στην απόδοση και να επιλέξουμε από 210-290 απόδοση, οι στήλες γίνονται 41, οικονομία 72% περίπου και ποσοστών στηλών με κέρδος περίπου 30%.
Προσωπικά προτιμώ τα λίγο ανοιχτά όρια με 3-4 χαλαρές βασικές στήλες που θα μειώσουν το πλήρες κι άλλο:

diophantus-oroi" border="0

Βλέπουμε ότι οι στήλες έπεσαν στις 34, οικονομία 77% και ποσοστό επί νικητριών στο 27% περίπου. Αυτό δίνει περίπου 7,2 φορές τα λεφτά μας.

Αν θέλουμε να έχουμε ένα μαξιλάρι σε περίπτωση που χάσουμε μία διπλή, τότε παίζουμε Αντίστροφο μεταβλητό για 5άδες. Οι στήλες γίνονται 19 από 34 και σε περίπτωση που δεν έχουμε αποτυχία σε πλήρες, μας δίνει 4,8 φορές τα λεφτά μας στο 38% περίπου των περιπτώσεων του πλήρους.
Αν παίξουμε με 1 λάθος τότε η πιθανότητα είναι μικρή, μόνο 7%. Αλλά συνεχίζει να υπάρχει, ακόμα και αν χάσουμε μία διπλή.
Ομοίως μπορούμε να παίξουμε για 4άδες με πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα. Οι στήλες γίνονται μόνο 10, αν περάσει πλήρες παίρνουμε 3,8 φορές τα λεφτά μας στο 60% των περιπτώσεων. Με 1 λάθος κερδίζουμε στο 25% των φορών στατιστικά με 3,5 φορές τα χρήματά μας.
Με 2 λάθη η πιθανότητα είναι 6% περίπου για κέρδος.

Οπότε καλό είναι πάντα αφού τελειώσουμε το πλήρες και τους όρους, να κάνουμε κάποιες Τυχαίες νικήτριες για να δούμε αν όντως έχει καλές πιθανότητες το σύστημά μας.

guest1933

  • Επισκέπτης
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 07, 2021, 22:25:μμ »
Γεια χαρα σε ολους.
Παρα πολυ ωραια αναλυση (ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ) φιλε μου javistas απο αυτες που σου δινουν τροπο,δρομο να φερεις την επιτυχια πιο κοντα.
Οσο και αν σε μερικους φιλους δεν αρεσουν τα μαθηματικα εδω αποδεικνυεται η χρησιμοτητα τους και η σκεψη που πρεπει ολοι να κανουμε οτι παιζοντας  ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ μονο πιο κοντα στην επιτυχια ειμαστε παρα οτιδηποτε αλλο.
Συνεχιζουμε λοιπον ακαθεκτοι και με ενα χαλαρο σετ ορων λιγη καλη μαντεψια και προπαντως συνεση (περιμενουμε και τα ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ παιχνιδια)
παμε για  ταμειο.
Καλη συνεχεια σε ολους.
Γιωργος.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 07, 2021, 22:34:μμ »
Γεια χαρα σε ολους.
Παρα πολυ ωραια αναλυση (ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ) φιλε μου javistas απο αυτες που σου δινουν τροπο,δρομο να φερεις την επιτυχια πιο κοντα.
Οσο και αν σε μερικους φιλους δεν αρεσουν τα μαθηματικα εδω αποδεικνυεται η χρησιμοτητα τους και η σκεψη που πρεπει ολοι να κανουμε οτι παιζοντας  ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ μονο πιο κοντα στην επιτυχια ειμαστε παρα οτιδηποτε αλλο.
Συνεχιζουμε λοιπον ακαθεκτοι και με ενα χαλαρο σετ ορων λιγη καλη μαντεψια και προπαντως συνεση (περιμενουμε και τα ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ παιχνιδια)
παμε για  ταμειο.
Καλη συνεχεια σε ολους.
Γιωργος.

Γιώργο, ευτυχώς ή δυστυχώς, έχω παραδείγματα πραγματικά που τα μαθηματικά επαληθεύονται, σε τέτοιο σημείο που να λέω "μα είναι δυνατόν, δε μπορεί, το στοίχημα είναι παιχνίδι τεχνικό και πρόβλεψης". Και όμως σε βάθος χρόνου επαληθεύονται.
Όπως λες κι εσύ, μία μίξη χαλαρών όρων και μαθηματικών φέρνει την επιτυχία.
Για όσους είδαν το φίλο που πήρε τα χρήματα με το Διόφαντο, για εμένα ήταν υποδειγματικοί οι όροι του. Ήταν δείγμα του ότι γνωρίζει τι ποσότητα θα ζητήσει από τις βασικές του στήλες.
Το να παίζεις 10 ματς του 2,00 απόδοση και να θες από 6-10 άσσους, είναι σα να ξιφομαχείς με τον ανεμόμυλο όπως ο Δον Κιχώτης. Αν έχεις τέτοια ποσοστά, παίξ' τα ξερά να τελειώνει. Ένας λογικός, θα έπαιζε 4-7. Εκεί είναι οι προβλέψεις και δε μπορούμε να ξεφύγουμε. Βέβαια αυτό απαιτεί και περισσότερες στήλες. Αλλά πολλές λογικές βασικές στήλες, θα κόψουν συνολικά πολλές στήλες και θα σε οδηγήσουν πιο συχνά σε ταμείο.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 08, 2021, 07:34:πμ »
Καλό θα ηταν όλα αυτά που λέτε να τα δουμε στην πράξη. Όχι μονο θεωρια, ουτε πιασμένοι απο ενα κερδισμένο δελτίο. Το βάθος του χρονου δείχνει αποτελεσματα και όχι μια μεμονωμένη στιγμη. Πχ εγώ με τα συστήματα του κ. Φιλλα που τα παίζω εδώ και 60 αγωνιστικές μου έδειξαν μεγαλα πραγματα. Ακόμη και οτι βγαίνει κέρδος μακροχρόνιο μέσα απο τον τεράστιο όγκο των στημένων αγώνων.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 08, 2021, 08:23:πμ »
Καλό θα ηταν όλα αυτά που λέτε να τα δουμε στην πράξη. Όχι μονο θεωρια, ουτε πιασμένοι απο ενα κερδισμένο δελτίο. Το βάθος του χρονου δείχνει αποτελεσματα και όχι μια μεμονωμένη στιγμη. Πχ εγώ με τα συστήματα του κ. Φιλλα που τα παίζω εδώ και 60 αγωνιστικές μου έδειξαν μεγαλα πραγματα. Ακόμη και οτι βγαίνει κέρδος μακροχρόνιο μέσα απο τον τεράστιο όγκο των στημένων αγώνων.

Τέο σόρρυ που θα το πω, αλλά μόνο κάτι τέτοιο δε βλέπω από εσένα.
Ποσταρίσματα και διορθώσεις-σβησίματα βλέπω μόνο και πουθενά ταμεία, να γράφεις συνολικά πότε ξεκίνησες και πόσα έχεις χάσει.
Ίσως να υπάρχει στον υπολογιστή σου, αλλά εδώ μέσα δε βλέπω 60 αγωνιστικές.
Όσο για το φίλο egbet, μόνο τυχαία δεν κέρδισε, κατ' εμέ τουλάχιστον.

THEO-007

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 804
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 08, 2021, 17:44:μμ »
Mα αυτο που αναρτω ειναι το καθαρο ταμειο μου.
Οταν παιζω ενα δελτιο αφαιρω απο το ταμειο και αναρτω το καθαρο υπολοιπο.
Ενω οταν κερδιζω αναρτω τα κερδισμενα δελτια και προσθετω παλι στο ταμειο.
Βλεποντας τα δυο τελευταια ταμεια φαινετε η χρηματικη κινηση.
Προσωπικα με ενδιαφερει το καθαρο ταμειο και αυτη ειναι η ουσια για μενα.
Ολα τα δελτια μου παιζουν σταθερα με 0,10 λεπτα η στηλη και αυτο ειναι.
Οχι εδω δεν εχω 60 αγωνιστικες αλλα αναρτουσα και σε αλλο σαιτ και απο κει εχω βγαλει τα συμπερασματα μου.
Τωρα που αναρτω οσοι θελετε θα βλεπετε αλλα τα συγκεκριμενα συστηματα εχουν δοκιμαστει κατα κορον απο μενα του τελευταιους μηνες.
Απο κει και περα μονο το παιχνιδι δειχνει κατα ποσον αξιζει ενα συστημα για μενα.
Ολα τα υπολοιπα ειναι απλα εικασιες.
Μακαρι να κερδιζουν ολοι αλλα ενα μονο δελτιο δεν φθανει για να δειξει ενα συστημα.
Τα συστηματα του κ. Φιλλα τα εχω δοκιμασει παρα πολυ και για μενα ειναι ολα τα λεφτα αλλα θελω να τα δοκιμασω με ισοπαλιες γκολ/γκολ στα σημεια.
Εκει οι συντελεστες ειναι τεραστιοι.
Ενα δελτιο των 0,10 λεπτων κυνηγαει 500αρες.
Εαν παιξουμε 1 δελτιο απο αυτα που παιζω πχ των 18 αγωνων με 16 στηλες με κοστος καθε στηλης 0,10 ευρω πληρωνουμε συνολικα 1,60 ευρω.
Εαν το παιξουμε για 365 μερες πληρωνουμε 584 ευρω.
Μια στηλη μονο να πιασουμε απο τα 365 δελτια για ολο τον χρονο παιρνουμε στην χειροτερη σχεδον πισω ολα τα λεφτα μας.
Μονο με μια στηλη απο ενα δελτιο.
Ειναι εντυπωσιακο το κερδος και κατα την γνωμη μου πολυ καλο το επενδυτικο στυλ δεδομενου οτι η πλειοψηφια των ισοπαλιων εχει σκορ.
Τον Διοφαντο δυστυχως δεν μπορω να τον χρησιμοποιησω διοτι το λειτουργικο μου ειναι πολυ παλιο οποτε τα συστηματα του Φιλλα ειναι για μενα ιδανικα για παιχνιδι καθως μπορω να τα γραψω και ευκολα στο χερι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2021, 19:31:μμ από THEO-007 »

egbet

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 236
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 09, 2021, 13:12:μμ »
Καλημερα σε ολους οποιος μπορει να μου πει το εξης
Φτιαχνοτας ενα συστημα 5 τριπλων  με μηκος στηλης 5 ,αν παω και ζητησω στο μεταβλητο 4 ειτε 3 για παραδειγμα πως μπορω να ξερω το ποσοσστο της επιτυχιας του (παραδειγμα 85%) θα ψαχνω τις στηλες απο τη διαλογη και αν ναι πως προκυπτει το ποσοστο?'Η υπαρχει αλλος τροπος?

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 09, 2021, 14:42:μμ »
Καλημερα σε ολους οποιος μπορει να μου πει το εξης
Φτιαχνοτας ενα συστημα 5 τριπλων  με μηκος στηλης 5 ,αν παω και ζητησω στο μεταβλητο 4 ειτε 3 για παραδειγμα πως μπορω να ξερω το ποσοσστο της επιτυχιας του (παραδειγμα 85%) θα ψαχνω τις στηλες απο τη διαλογη και αν ναι πως προκυπτει το ποσοστο?'Η υπαρχει αλλος τροπος?

Θα κάνω πάλι μία επεξήγηση με ένα πιο απτό παράδειγμα για να γίνει κατανοητό.

Ας υποθέσουμε ότι έχουμε 2 ματς και τα παίζουμε τριπλές 1,Χ,2. Αποδόσεις αντίστοιχα 2,00-3,00-4,00. Οι αποδόσεις επιλέχθηκαν έτσι ώστε να μην έχουν γκανιότα.
Ας υποθέσουμε ότι φτιάχνουμε ένα σύστημα κατασκευαστικό και μας βγάζει 3 στήλες από τις 9 που έχει το πλήρες. Ποιά είναι όμως η πιθανότητα να κερδίσουμε;
Κάποιος πολύ απλοικά θα πει "Αφού παίζουμε τις 3 από τις 9 στήλες, τότε αντίστιχα θα έχουμε και 3 στις 9, δηλαδή 33% περίπου". Εδώ ένα μεγάλο όχι γιατί οι πιθανότητες στα σημεία δεν είναι ίδιες. Ας υποθέσουμε ότι παίζουμε τις στήλες 11, Χ1, 1Χ. Αυτές έχουν απόδοση 4,6,6 δηλαδή η πρώτη 100/4=25%, η δεύτερη 100/6 = 16,6% και η τρίτη επίσης 16,6%. Άρα συνολικά έχουμε περίπου 53%. Δηλαδή 1 φορά στις 2, θα περνάει το σύστημα αυτό.
Αν κάποιος επιλέξει τις στήλες Χ1,1Χ και ΧΧ έχει 16,6 + 16,6 + 11,1 = περίπου 44%.
Οι παλιότεροι θα θυμούνται στην Αθλητική Κυριακή, όταν ένας αγώνας είχε αναβολή και έπρεπε να βγει το σημείο με κλήρωση, έμπαιναν τόσα μπαλάκια στην κληρωτίδα, όσα και τα ποσοστά των σημείων. Παράδειγμα στο Ολυμπιακός-Εθνικός θα έμπαιναν 6 για τον άσσο, 3 για το Χ και 1 για το διπλό.
Πάμε στο τι κάνει ο Διόφαντος. Κατ΄αρχήν ο Διόφαντος στις τυχαίες νικήτριες, υποθέτει ότι θα πιάσεις σίγουρα το πλήρες και φτιάχνει αντίστοιχα τις διαφοροποιημένες πιθανότητες. Παράδειγμα, αν παίξεις ένα ματς 1Χ, με αποδόσεις 2,00 και 4,00, τότε υποθέτει ότι ο άσσος έχει 66,6% πιθανότητα και το Χ 33,3 γιατί πλέον σουμάρουν στο 100%.
Αφού γίνει αυτό τότε τρέχει την κλήρωση και τα αποτελέσματα είναι με βάση το πλήρες και όχι με βάση τις πραγματικές πιθανότητες. Δηλαδή ρωτάμε το Διόφαντο "Αν πιάσω το πλήρες, τι πιθανότητα έχω να πιάσω τους όρους;". Το αποτέλεσμα της ερώτησης είναι μία ένδειξη του πόσο καλούς όρους έχουμε. Γιατί αν εσύ έχεις παίξει 5 τριπλές και το διπλό σε όλα τα ματς έχει απόδοση 5,00 και δώσεις μία βασική στήλη που ζητάς 4-5 διπλά, ο Διόφαντος θα σου βγάλει ένα αποτέλεσμα 1% πιθανότητα, απλά γιατί θεωρεί ότι δε θα περάσει η βασική σου σχεδόν ποτέ.

Χθες το σύστημα που σου έστειλα και κατά εκτός απροόπτου θα περάσει, είναι ένα αμυντικό σύστημα 4 τριπλών που από 81 στήλες και όρους πολύ βατούς, έπεσε στις 38 στήλες και περνάει σε ποσοστό 93% αν περάσει το πλήρες. Πρόσεξε, κόψαμε το 52% των στηλών και το ποσοστό έπεσε μόνο 7%. Διότι απλά πάμε με τις περισσότερες πιθανότητες. Παίξαμε 3άδες σε 20 στήλες και εκτός απροόπτου θα περάσουν 1-2 στήλες που σημαίνει 2-4 φορές τα λεφτά μας. Και ακόμα και με 1 λάθος, θα είχαμε 33% να κερδίσουμε 1 στήλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2021, 14:54:μμ από javistas »

egbet

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 236
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 09, 2021, 15:02:μμ »
Το ποσοστο 93% που απο που προκυπτει αυτο θελω να δω υπαρχει καποιος τυπος ?βγαινει απο τις τυχαιες κληρωσεις?

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 09, 2021, 17:02:μμ »
Το ποσοστο 93% που απο που προκυπτει αυτο θελω να δω υπαρχει καποιος τυπος ?βγαινει απο τις τυχαιες κληρωσεις?

Το 93% είναι το αποτέλεσμα των κληρώσεων. Η κλήρωση είναι τυχαία, αλλά με προσαρμοσμένες πιθανότητες στα σημεία χωρίς γκανιότα.

egbet

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 236
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 09, 2021, 17:06:μμ »
Ευτυχως δεν εχει αλλη ερωτηση για σημερα με την 5τη το πιασα  8)

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 09, 2021, 17:09:μμ »
Ευτυχως δεν εχει αλλη ερωτηση για σημερα με την 5τη το πιασα  8)

Δεν τρέχει τίποτα, όλα καλά.  :)

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 11, 2021, 21:14:μμ »
Να βοηθήσω όσους παίζουν συστήματα Τέο:

Αν κάποιος θέλει να παίξει αυτό το σύστημα

https://www.betsite.gr/forum/index.php?topic=2912.msg8767#msg8767

μπορεί να δημιουργήσει το txt με τους αριθμούς αυτούσιους όπως φαίνονται, δηλαδή

1,2,3,4,5
1,2,6,7,8
1,2,9,10,11
....
....
9,10,12,14,15

και μετά να επιλέξει "Πρότυπες στήλες από αρχείο txt", αφού πρώτα επιλέξει τα ματς. Φυσικά κάθε φορά θα χρησιμοποιεί το ίδιο txt αρχείο.

javistas

  • Hero Member
  • *****
  • Μηνύματα: 867
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 11, 2021, 21:20:μμ »
Επίσης να αναφέρω ότι οι Τυχαίες νικήτριες, δουλεύουν μόνο για σημεία τα οποία αλληλοαναιρούνται, δεν είναι ανεξάρτητα. Παράδειγμα, στο ίδιο ματς να έχω 1,Χ ή Χ,2 ή Under - Over. Αν σε ένα ματς επιλέξω 2 σημεία, το 1 και το gg-over, αυτά δεν αλληλοαναιρούνται γιατί είναι ανεξάρτητα. Μπορεί να έρθει και άσσο και gg-over. Άρα μπορεί να έχουμε 2 νικητήρια σημεία στο ίδιο ματς.
Δουλεύω πάνω σε αυτό και θα το φτιάξουμε να υπολογίζει πιθανότητες και τέτοιων περιπτώσεων.

egbet

  • Full Member
  • ***
  • Μηνύματα: 236
Απ: Κατασκευαστικό πρόγραμμα - Διόφαντος
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 21, 2021, 13:01:μμ »
Καλημερα σε ολα τα παιδια.
Αυτα που γραφω περισσοτερο απευθυνονται σ αυτους που ναι αρχαριοι με κατασκευαστικα σαν και μενα.
Χθες επαιξα 6 ματς ολο τριπλες ζητωντας στα 2 νορβηγικα 1 μονο ασσο
και τα υπολοιπα  4 ματς 1,2 Χ
Βλεποντας οτι οι στηλες ειναι 500 και πανω, -πηγαινω στις τυχαιες κληρωσεις(ακριβως οπως το εγραψε πιο πανω ο javista)
και μου δινει μετα απο 3 .4 φορες, οτι η μεση αποδοση κυμαινεται 380-420
Μετα απο αυτο παω στους στατιστικους ορους και βαζω αποδοση συστηματος 350-440
και κατεβαινουν οι στηλες στις 23
Συνεχισα και πηγα στο αντιστροφο μεταβλητο να δωσω και περιθωριο λαθους και ζηταγα 5δες βλεποντας και την κατανομη των σημειων
Οι στηλες επεσαν και αλλο πηγαν 17
Το αποτελεσμα στην φωτο
υγ1.επειδη γραφτηκε οτι ενα δελτιο δεν φερνει την ανοιξη ασε να δουμε μηπως το δευτερο τη φερει
υγ2.αποδοση 80
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2021, 13:44:μμ από egbet »